Монтаж, топло и звукоизолации.
jekasus - майстор
Една бърза сметка = 7 бр.CD-300мм , 5 бр.UD-300мм, гипсокартон 12.5мм/1200мм/2000мм-6 бр.(по-дълъг надали ще качиш до апартамента, освен ако не е на първи или втори етаж), пирон - дюбели 6/40 - 65 бр., директни окачвачи- 21бр. (аз слагам по 3 броя на профил), винтове за гипсокартон 25мм- 200 бр., копчета-4.2х13мм - 50 бр., вата- едно руло.
Не държа да е точна сметка, цени не пиша, щото взимам с отстъпка.
ivondera - специалист
jekasus написа:
Една бърза сметка = 7 бр.CD-300мм , 5 бр.UD-300мм, гипсокартон 12.5мм/1200мм/2000мм-6 бр.(по-дълъг надали ще качиш до апартамента, освен ако не е на първи или втори етаж), пирон - дюбели 6/40 - 65 бр., директни окачвачи- 21бр. (аз слагам по 3 броя на профил), винтове за гипсокартон 25мм- 200 бр., копчета-4.2х13мм - 50 бр., вата- едно руло.
Не държа да е точна сметка, цени не пиша, щото взимам с отстъпка.
Взех лист и химикал и какво сметнах:
ГК 9 мм 1.20/2 м - 6 бр.
Профил UD 4 м. - 4 бр.
Профил CD 3 м. - 8 бр.
Д. Окачвачи 16 бр.
К. Вата 5 см.
До тук го сметнах 129 лв. Това което споменах. Пропуснал съм винтовете за ГК понеже не знам какъв размер. Тези копчета не ги знам какви са и за какво служат моля за инфо ако може за тях и за размера на винтовете. Също така не съм включил лентата и фигиращата смес и лентите. Ако може инфо и за тях. Бюджета ми е 250 лв. Явно за тази стена ще стигнат така, че ако не са ми грешни сметките ще се пробвам и на тавана понеже съм последен етаж. Нещо специфично да споменете което съм пропуснал?
jekasus - майстор
Изображениекопче, захващаш директни окачвачи за CD-профил с тях.Да ги заместваш с винтове за гипсокартон(размера съм го написал) е грешно.И защо държиш на по-тънкия картон?
ivondera - специалист
Благодаря за инфото за копчето. Не, че държа на по тънкия просто не мисля, че ще има голяма разлика в изолацията поне така си мисля. Мисля, че е по важно какво има под картона, но ......
Днес един колега ми каза, че се шпаклова целия ГК вярно ли е и така ли трябва да е. До сега си мислех, че се шпаклова само фугата и винтовете поне така съм чел тук.
petkov_75 - специалист
ivondera написа:
Благодаря за инфото за копчето. Не, че държа на по тънкия просто не мисля, че ще има голяма разлика в изолацията поне така си мисля. Мисля, че е по важно какво има под картона, но ......
Днес един колега ми каза, че се шпаклова целия ГК вярно ли е и така ли трябва да е. До сега си мислех, че се шпаклова само фугата и винтовете поне така съм чел тук.
Изглежда не си чел достатъчно! :-D Ако беше чел всичко,щеше да знаеш,че за стени се използва 12,5 мм картон,а не 9,5 мм!Също така,щеше да можеш да си сметнеш и какви материали ще ти трябват и тук само ще питаш за цени и други дребни неща!Има толкова много информация за ГК,че вече и Стефчо може да дава съвети за него! :-D :?
Накратко:
Цени не мога да кажа,защото,каквото купувам,го взимам с голяма отстъпка,но горе долу,около 200 кинти ще те оправят,че и ще останат за пиене и мезе! :-D :partyman:

6 броя картон 12,5мм. не 9,5!
7 бр. СД профил на 3 метра
5 -6бр. уд профил на 3 метра
25 бр. директен окачвач
250 бр. рапиди за ГК
60-70 бр. копчета (по горе някой беше писал размера,че сега не ми идва в главата!)
1 бр. стъклофазерна лента
шпаклавъчна смес по избор на клиента!
И някои от тези неща viewtopic.php?f=52&t=4325
:-D
И това е общо взето!А пък,ако си около Сф,пиши едно лс и ще се разберем да ти подаря винтовете и копчетата!А,ако трябва ще помагаме и за монтажа пък ти ще кажеш по бира ! :partyman: :-D
ivondera - специалист
petkov_75 написа:
ivondera написа:
Благодаря за инфото за копчето. Не, че държа на по тънкия просто не мисля, че ще има голяма разлика в изолацията поне така си мисля. Мисля, че е по важно какво има под картона, но ......
Днес един колега ми каза, че се шпаклова целия ГК вярно ли е и така ли трябва да е. До сега си мислех, че се шпаклова само фугата и винтовете поне така съм чел тук.
Изглежда не си чел достатъчно! :-D Ако беше чел всичко,щеше да знаеш,че за стени се използва 12,5 мм картон,а не 9,5 мм!Също така,щеше да можеш да си сметнеш и какви материали ще ти трябват и тук само ще питаш за цени и други дребни неща!Има толкова много информация за ГК,че вече и Стефчо може да дава съвети за него! :-D :?
Накратко:
Цени не мога да кажа,защото,каквото купувам,го взимам с голяма отстъпка,но горе долу,около 200 кинти ще те оправят,че и ще останат за пиене и мезе! :-D :partyman:

6 броя картон 12,5мм. не 9,5!
7 бр. СД профил на 3 метра
5 -6бр. уд профил на 3 метра
25 бр. директен окачвач
250 бр. рапиди за ГК
60-70 бр. копчета (по горе някой беше писал размера,че сега не ми идва в главата!)
1 бр. стъклофазерна лента
шпаклавъчна смес по избор на клиента!
И някои от тези неща http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=52&t=4325
:-D
И това е общо взето!А пък,ако си около Сф,пиши едно лс и ще се разберем да ти подаря винтовете и копчетата!А,ако трябва ще помагаме и за монтажа пък ти ще кажеш по бира ! :partyman: :-D
Виж по нагоре и аз си сметнах какви материали ще ми трябват, но все пак благодаря. Ще взема 12.5 мм вече няма спор в това :). А какво ще кажете относно шпакловането само фугите ли се шпакловат, че днес един колага каза, че трябва целия картон да се шпаклова. Аз все си мисля, че не е прав ама да питам.
housedoktor - майстор
Хубаво е да се шпаклова целия картон,но не е грешно да се направят и само фугите .Използвай хубав материал и технологията на производителя .Огледай се във форума -има писано много по въпроса за предстенната обшивка
ivondera - специалист
Да прав си има доста написано. От близо 10 дена отделям по няколко часа и научих доста неща. А и гледам доста различни мнения, но ще видя какво ще направя аз на практика :) Колега преди теб ме посъветва да използвам 12.5 мм, а не по тънкия, но не разбрах защо? Каменна вата 5 см достатачна ли е? Става въпрос за хол южно изложение последен етаж панел град Плевен?
housedoktor - майстор
задължително 12,5 ,разликата в изолация е нищожна,в цена незначителна но в здравина е осезаема .Аз дори и тавани рядко правя с 9,5
ivondera - специалист
Добре така ще бъде. Някъде бях чел, че между някои профили / не знам кои/ и стената трябва да се слага някаква лента нещо да кажеш за това?

Тема "Предстенна обшивка. Цена за материали?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: