Монтаж, топло и звукоизолации.
Може ли някой да даде жокер по следния въпрос:
Външни стени - тухли четворки, естествено тук там с дупки по вертикалните фуги между тухлите и хоросана.
Искам да изравня горе-долу стените и да позапълня дупките - да има горе долу равна основа за топлоизолацията на пролет, и да не духа зимата...
та Въпросът ми е с Какво?
1 - грунд и после Циментова шпакловка - звучи ми по здраво (цимент има) ? или не става щото много ще се напука? или -
2 - някаква Варо-Циментна мазилка с некви фибри вътре - което може би няма да се напука ама не звучи толкова здраво като основа за топлоизолацията по късно ? и освен тва е малко по скъпо като материал ? с мрежа без мрежа ....

и понеже грундовете са за порьозни и за гладки повърхности - ся тухлите четворки аджеба кво са? те са си гладки ама и попиват :)
тоест борогрунд или бороконтакт .. примерно

тенкиу веру мач на всеки с жокер по въпроса ...
masterval - майстор
Външни стени - тухли четворки, естествено тук там с дупки по вертикалните фуги между тухлите и хоросана.
Искам да изравня горе-долу стените и да позапълня дупките - да има горе долу равна основа за топлоизолацията на пролет, и да не духа зимата...
та Въпросът ми е с Какво?

Външна или вътрешна изолация?
Хоросанът за това е измислен от римляните.
Т/изолацията не й трябва много равна основа. С нея може да се изравни.
аами за отвън питам ... външната страна на външните стени :)
хоросан ли казваш? ами знам че с такова се маже, ама се тревожа тоя хоросан достатъчно здрава основа ли ще е да носи впоследствие топлоизолациите ( 100мм.) и мазилките ? тоест здрава спойка ли ще е между тухлите и EPS-a с лепило? щото те си тежат, вятъра засмуква и тнт? е тва ме тревожи ... ако ще е хоросан някъв не е ли по добре да е варо-циментна ?
Иначе знам че може направо направо изолацията с лепилото, ама това напролет .. въпроса е ся преди зимата да го омажа с нещо и да е здраво ? мерси .......
ArturDent - Почти Безобиден
jijo написа:
...ако ще е хоросан някъв не е ли по добре да е варо-циментна ?
Ами то, .... как ... да ти го обясня....
Все едно казваш на сервитьорката: "джин и тоник" или "тоник и джин".

Хоросан, напраскай, ама гледай майстора да слага достатъчно цимент. На туй нящо дето го искаш ти майсторите му викат "Хастар". Нящо като мазилка, но не се заглажда съвсем.

НО, не му е сага времето, изчакай малко да се позахлади и да стане по-влажно. Иначе се понапуква. Не че е проблем, ако си държи.
А и като се направи мазането, няма да имаш никакъв проблем за изолацията.

П.П. Искаш това, което аз направих преди година. Гледай от тук нататък: viewtopic.php?p=278735#p278735
ааа ясноо ... хастар значи ша прайм ... мерси :)

Тема "Мазилка на тухли или шпакловка преди изолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: