• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Монтаж, топло и звукоизолации.
addicted - специалист
Този който аз лепих от снимката по горе беше същия, със същата сглобка. До отворя на врата се справя сам, там ширината беше 240 см и не беше особенно трудно. Сглобявам целия ред на пода, мажа силикон и внимателно го вдигам на стената. След като стигнах над отвора на врата вече си трябваше втори човек, едно защото редовете станаха по дълги, второ защото си стана и високо.
Аз долу почвах с рязани парчета, така че най горното да си остане цяло.
nautilus33 - майстор
нед мар 21, 2021 10:28 pmChefo77 написа:
Последното. Само че на късата страна. Но не го режеш цялото - в дясната част (на снимката) има едно задигане, което държи сглобката. Само това задигане махаш, изстъргваш го с шпатула. Пробвай на пода два ламела и виж как се разделят лесно, но като се съберат - се изравняват.
Благодаря! Стана екстра. Спести ми много време, да не говорим, че легна идеално.
amxcs - специалист
Здравейте,
и аз ще лепя ламинат на стените в коридора и да питам други марки пяна вършат ли работа, примерно Henkel Moment Fix & Fill, 700 мл
Изображение
защото го намирам на цена 10лв, докато CT84 и Styro 753 са по 15лв, а като взема 10 флакона разликата не е малка.
Също какъв пистолет да си взема има ли значение?
И другото това дето пише на флаконите 10-14кв вярно ли е или реално флакона стига за по-малка площ?
Chefo77 - майстор
Инвестирай в пистолет за пяна, има смисъл.
И най-доброто за лепене, е 60 секундната на Tytan. Да, по-скъпа е, но си заслужавеа отвсякъде и е с минимално раздуване. Разход - в началото на седмицата с колега правихме едно таванче - 42 м2 с един флакон ... който не беше току-що отворен и не е приключен. Разбира се, има и второ лепило - ПУ салам, 3 салама.
amxcs - специалист
Супер, ще взема от него. Може ли за стени да мина само с 60 секундно на Tytan, няма ли да е достатъчно здраво?
И за нанасянето, като на снимката добре ли е или е много?

Прикачен файл

Untitled.jpg
Chefo77 - майстор
пон мар 28, 2022 8:27 amamxcs написа:
Супер, ще взема от него. Може ли за стени да мина само с 60 секундно на Tytan, няма ли да е достатъчно здраво?
И за нанасянето, като на снимката добре ли е или е много?
Аз задължително слагам две различни лепила, за да поемат по-добре напреженията, които могат да възникнат. Това на снимката според мен е множко, има опасност да избута ламелата. Слагай зигзагообразно, 15-ина см дистанция между върховете.
amxcs - специалист
А нивелир да слагам ли нагоре по стената или да карам плътно и както дойде?
Chefo77 - майстор
Къде горе да слагаш нивелир, не те разбрах?
amxcs - специалист
Ако стената не е много права да равня ли всички дъски от горе до долу или както дойде по стената?
Chefo77 - майстор
Ами аз го равня по стената, като оставям минимална фуга - 1 мм. Последната остава в сянка и не се вижда, и стои много по-добре от всякакви лайстни. Но си е играчка точното припасване. И клиентите си плащат за нея. :)
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Ламинат на стената с монтажна пяна???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: