• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19
Монтаж, топло и звукоизолации.
Chefo77 - майстор
Страница 2, снимки 5, 6 и 7.
Chefo77 - майстор
Сериозно ли Домко си плащат да им рекламират боклуците? :lol: :lol: :lol:
addicted - специалист
И аз направих една стена с ламинат. Стана супер. Ламинат го купих от магазина в който беше най на промоция, лепих го с лепило което купих от селския строителен магазин. Мога да им спомена имената и на двата, ама не си струва.
За десет квадрата ламинат похарчи 11 туби монтажно лепило, ама може да съм смотаняк, де да знам.
radius - майстор
Е ти си дал повече за лепилото :wink:
EDI - майстор
Аз пък не съм правил още.... :lol:
addicted - специалист
чет фев 25, 2021 5:30 pmradius написа:
Е ти си дал повече за лепилото :wink:
Абе горе доле така се получи, ама нали гледам все да стане здраво. Пък както казах, може и да съм смотаняк.
Прикачен файл:
DSC_0019_resize_61.jpg
Полюлея на тавана не го гледайте, тъй беше пробната сглобка с насукан мостовак, вече е с правилния кабел, правилните фасунги, правилната розетка...
nautilus33 - майстор
Един въпрос, най-вече към Chefo77, предполагам се е сблъсквал с проблема. В две стаи миналата година монтирах на Еггер Унифит и беше песен. Днес обаче тръгнах в друга стая, обаче с ламинат на Swiss Krono. като качество съм без коментар, хич не ми хареса. Закопчаването обаче ми разказа играта. Angle Angle е системата. Гледах видеа в нета, и го дават ще се сглобява цял ред и се пуска върху вече поставения. Обаче като е на стената става сложно. тръгнах да реша перото по късата страна, това, което се застъпва с предходния ламел, обаче не прилепва плътно, а надстърча с части от милиметъра, и ме дразни. Има ли друг вариант или да се опитам цял ред(три ламела) наведнъж да сложа, макар че с лепилото по тях и това, че трябва да го направя за 1 минута и малко отгоре ме притеснява.
Chefo77 - майстор
Не се сещам тази система какво точно представлява, на рекламите си е двоен клик. Ако е така и не искаш да закопчаваш цял ред, с шпатула можеш да изрежеш закопчалката, която пречи на ламелите да се разделят по дължина, т.е. фиксатора на женската страна. След полагане на следващата ламела, просто я почукваш да влезе и закопчее, що е залепена няма къде да иде.
nautilus33 - майстор
Ето това е, след 0:33. Вече наредих три реда отгоре надолу и утре трябва да продължа. Вчера изрязвах по тясната страна фиксатора на мъжкото. Ще погледна утре ламелите да видя кое точно трябва да се изреже.



Иначе ето го ламината

Изрязвах ето това от първата снимка плътно до шарката, за да мога да напасна, но пак не ляга идеално и парчето надстърча по късата страна с част от милиметъра.
Изображение

Предлагаш да махна ето това"езиче" ли?
Изображение

Или това?
Изображение
Chefo77 - майстор
Последното. Само че на късата страна. Но не го режеш цялото - в дясната част (на снимката) има едно задигане, което държи сглобката. Само това задигане махаш, изстъргваш го с шпатула. Пробвай на пода два ламела и виж как се разделят лесно, но като се съберат - се изравняват.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19

Тема "Ламинат на стената с монтажна пяна???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: