• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19
Монтаж, топло и звукоизолации.
solo5 - майстор
Привет!
Отдавна не съм влизал тук :roll:

Ето още едно интересно решение по темата:
Chefo77 - майстор
Познай като се подпреш на стената дали мърда и познай какво може да се завъди отзад :wink:
И не е особено удачно снадките на късата страна да са на друго място, освен върху скарата.
solo5 - майстор
Още един въпрос:
Как се сваля лепеният ламинат, когато му дойде времето?
В смисъл няма да ли да има доста поражения по стената след свалянето?
Chefo77 - майстор
Ще има, разбира се :)
Ако го хванеш с гредички, няма ли да има поражения по стената след това? :)
solo5 - майстор
Не ми се ще да е на гредички, заради празното пространство, което би останало зад ламината
Ще слагам тапети в коридора, като на 2 от стените ще слагам ламинат от пода до височина 115см от пода
Имам котка и това е като предпазна мярка, че старите тапети бяха като от филма Маската на Зоро

Някой има ли опит с монтажните лепила на Соудал?
В момента 2 бързо втвърдяващи се лепила Soudal T-REX са на пакетна цена от 9,99лв в HomeMax

Изображение

Обаче за колко време втвърдява не можах да намеря инфо
chapara - майстор
Тя, топлата вода е измислена , а и е описана. Успех.
elby - специалист
Слагате ли вътрешни лайстни между две съседни стени ? И ако са две стени с ламинат, а другите две - с декоративни 3Д тухли дали няма да стане голяма влага в стаята?
nautilus33 - майстор
лайсна ще трябва, за да скрие фугата. но ако не те притеснява така, може и без нея. Ламината би трябвало да диша, поне така си мисля.
Chefo77 - майстор
На вътрешен ъгъл никога не съм слагал лайстна. Втората стена в ъгъла се припасва перфектно до първата.
nautilus33 - майстор
В моя случай, има само две срещуположни стени с ламинат, другите са с друго покритие. Но ако и четирите са с ламина, и оставиш фуга, за да има накъде да разширява, няма ли пак да се личи? Просто не мога да си го представя как съседната стена припокрива.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19

Тема "Ламинат на стената с монтажна пяна???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: