• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 19
Монтаж, топло и звукоизолации.
cholev - майстор
Ще слагам и аз ламинат на стените. Първо тестово в спалнята и след това в всекидневната
Та няколко въпроса.
6 мм ламинат ОК ли са. Върху 9мм ОСБ
Конктертна марка лепило за лепене на ламината върху ОСБ-то да препоръчате.
Мазилката на стените не е много здрава - ще сложа заздравяващ дълбокопроникващ грунт Боро. Въпроса е дали ще мога да пръсна този грунт с пистолета щот хич не ми се иска да се забавлявам с четка
Върху тази основа, какво лепило ще е подходящо за ОСБ-то. Конкретна марка.

Иначе преди съм слагал ламинат на стена, че даже и на таван, но това в работилница (стена) и в предверие (таван) директно с винтове за по лесно :)
rento - помощник
Все още незавършена стена
https://imgur.com/a/xMcgCQI

Още нещо на същата тема, пак не завършено....
https://imgur.com/a/oDx5zG3
Lamer - специалист
Здравейте
трябва ми майстор за лепене на ламиниран паркет на стените в антре в апартамент (София)
Как бих могъл да се свържа?
m_markovski - специалист
И аз обмислям облицоването на ъгъл в коридора с ламинат и два въпроса ме мъчат - задължително ли е лепене върху ОСБ или шперплат и с каква лайстна завършва ламината отстрани? Гледах в хипермаркетите за нещо ламинирано в цвят дъб, но освен подови первази и преходни лайстни за под не намирам нищо подходящо.
toshetozaz - специалист
пон юли 02, 2018 6:26 pmm_markovski написа:
И аз обмислям облицоването на ъгъл в коридора с ламинат и два въпроса ме мъчат - задължително ли е лепене върху ОСБ или шперплат и с каква лайстна завършва ламината отстрани? Гледах в хипермаркетите за нещо ламинирано в цвят дъб, но освен подови первази и преходни лайстни за под не намирам нищо подходящо.
Може би използват лайсни за плочки,но нека който го е правил да сподели,че и мен ме интересува.
nikolov333 - майстор
Има много варианти, но зависи и от цвета на ламината. Иначе ето ти ъглова лайсна от чам.. https://bauhaus.bg/aglova-laysna-cham-n ... x40x2400mm
batvenko - специалист
Търси лайсни за ПВС ламперия. Има цветни, но гамата май не е богата.
нед мар 18, 2018 8:57 pmnanobanano написа:
Е вярно е ,че винаги може по-добре,но като за първи път съм повече от доволен.Даже за втори път слагам ламинат изобщо,първия беше на пода :)

Здравей!
Тази година дойде реда и на моя втори път да слагам ламинат и то на стена, както при теб. Обмислям, чета и не ми е ясно как ще се справя с онова напрежение при заключване на ламината. Когато е на пода - тежестта и натиск вършат работа, но на стената...ми се струва, че ще сваля предходния ред
Chefo77 - майстор
Затваряй дъската в друга на пода преди да я сложиш. Но не мисля, че ще успееш да свалиш предния ред.
съб апр 13, 2019 1:48 pmChefo77 написа:
Затваряй дъската в друга на пода преди да я сложиш. Но не мисля, че ще успееш да свалиш предния ред.
Така направих - сложих ги на пода на двойки редове да ги понапъна и изправя, че последния ми стои на V преди да го кликна със сила и сега ги гледам и умувам. Ако така ще ми правят и на стената, ще трябва да лепя по ред на ден, да ги кова в перата с пирончета или с такера. Мерси за бързия отговор! Цялата тема, която си стартирал ми даде много информация.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 19

Тема "Ламинат на стената с монтажна пяна???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: