• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19
Монтаж, топло и звукоизолации.
Chefo77 - майстор
Clic2clic май беше тази система, която пуснаха и спряха - като онази с пластмасата, но без самата пластмаса. Не съм сигурен :(
На цял ред не рискувай, надали ще успееш :)
Копчетата се допират до сглобката, използвам широката глава да притисне ламелата.
nautilus33 - майстор
Ясно. Значи плътно до ламела. А доколко е по-добре да се почне отгоре, вместо отдолу? Т.е. какво е предимството?
И стените трябва ли да са идеално, т.е. фино шпакловани, защото моите навсякъде бяха с тапети, а отдолу с постна боя. Свалих тапетите и каквото можах от боята с шлайфа, но на места където съм задържал е издълбало леко. Ще го мина с гипсово лепило да изравня навсякъде, но не знам дали е достатъчно.
Chefo77 - майстор
По-лесно е отдолу нагоре. По-готино - отгоре надолу :)
Почни отдолу, само сметни височината на стената спрямо ширината на ламелите и броя на редовете, и изрежи първия ред да е с такава широчина, че последния да е максимално цял.
nautilus33 - майстор
Благодаря. А комплект за поставя на ламинат нужен ли ми е, за да си купя един и освен с пендула, с какво друго мога да режа ламелите, защото пендула нямам. Със зеге предполагам няма да стане много прав срез, но не се сещам за друго.
Chefo77 - майстор
Какъв комплект, вземаш една "гега" от Башмайстора (или някой покрай теб, който работи с Ташев-Галвинг), зеге и шлайфче с ламелен диск. Режеш със зегето от задната страна и дооформяш с ламелката. Макар, че и гегата няма да ти е особено нужна, но пък не е милиони - да си имаш :)
За причукване ще си изрежеш парче от ламината със сглобка, не удряй директно!
nautilus33 - майстор
За да не поръчам грешното нещо- поръчах Титан 60 секунди няколко флакона, и този ПУ салам, пак на титан. Нали е такъв, какъвто ми трябва, понеже пише уплътнител.

https://www.atek.bg/строителна-химия/ст ... 00мл-tytan
Chefo77 - майстор
Правилното си поръчал :)
Винаги ми е било интересно, защо "уплътнителите" лепят по-добре от лепилата :lol: :lol: :lol:
EDI - майстор
И аз се чудя. :lol: Това лято лепих гранитогрес към дърво, лепи яко.
nautilus33 - майстор
Вече трябваше да съм почнал, но майстора с парното ме върти и заради него не мога. Та, сега съм се присетил и да питам, за да мога да почна веднага като стане парното- колко големи са топчетата ПУ, за да не взема да сложа твърде много. Да речем 40-50мм диаметър и 2см височина, или е много/малко? И почуквам с гумения чук докато спре да утъва ламела предполагам.
Chefo77 - майстор
2 см високи много и 5 см в диаметър още повече много.
Намали наполовина поне. Нали ще слагаш и пяна.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19

Тема "Ламинат на стената с монтажна пяна???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: