• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19
Монтаж, топло и звукоизолации.
nautilus33 - майстор
Благодаря, Чефо! А как се познава дали закопчаването е от такъв тип, защото мисля в понеделник да отида до Практикер и ако ми хареса като дизайн, да купя за 2 стаи, че за тази цена с фаска, май няма да намеря.
Иначе, ако закопчаването не е такова, много по-труден ли е монтажа?
Chefo77 - майстор
Да, по-трудно е иначе, защото ако е двоен клик, трябва да усукваш реда, за да закопчееш ламелата.
Като го потърся, излиза, че е с Unifit закопчаване, т.е. - с пускане. Виж го на място.
И имай предвид, че Еггер-ите нямат най-плътното закопчаване, особено евтините от Практикер. И задължително оглеждай ламелата за дефекти преди да я намацаш :)
nautilus33 - майстор
Ами този модел е с фаска, та предполагам, дори да не легнат идеално плътно, няма да бие толкова на очи, дано не се лъжа само.
nautilus33 - майстор
Поразрових се в гугъл, и по номера на декора, излиза че е с унифит система. В понеделник ще ходя да го погледна, дано ми хареса.
ПП в момента с какво е най-добре да се лепи, за да видя направо и за лепило, че покрай мен в местните магазинчета, избора не е голям. В практикер предполагам ще е по-добре, та направо от там да взема.
Chefo77 - майстор
Аз използвам монтажна пяна + ПУ салам.
nautilus33 - майстор
Предполагам е от пяната, която не раздува. Дали може да споделиш коя ползваш. Има ли значение кое къде ще се намаже по ламела? Т.е. отстрани с пяна и по средата ПУ салама или е без значение?
Chefo77 - майстор
Не само не раздува, ами и Схваща бързо - използвам 60 секунди на Титан. Топчици ПУ, да речем на 5 или 6 реда по 2, и на зиг-заг пяна. Не прекалявай, че стяга бавно. Ако можеш да задържаш ламелата 2-3 минути, ОК. Ако можеш да хванеш нещо, за да я фиксираш докато стегне - перфе. Аз използвам копчета за картон - лепвам ламелата, на дългата страна 5-6 копчета - и следващата ламела.
nautilus33 - майстор
Купх го днес. Унифит е закопчаването. Като казах на момчето в магазина, че е за стена, каза, че повечето майстори решели "зъба" по дългата страна, така че да е по-лесно зглобяването. Но ми се вижда доста трудоемко да ги реша на всеки ламел, та мисля да опитам така.
Чефо, можеш ли да кажеш горе-долу колко флакона от 750мл Титан 60 секунди биха отишли за 10кв.м. за да мога да преценя колко да взема, защото не са много евтини, а не ми се иска да ми останат. Така ще мога да си преценя за една стена колко ще идат. Както и какъв салам ползваш, защото в Практикер ми показаха доста и различни, както марки, така и като цени. Благодаря ти предварително.
Chefo77 - майстор
Флакон - флакон и половина от пяната и две ПУ-та. Използвам каквото и да е 40 (нямам идея какво означава това число), няма значение цвета. Не режи нищо, не ти пречи сглобката нито на дългата, нито на късата страна ... ебати майсторите.
nautilus33 - майстор
Утре ще ходя да взема и за другата стая. този е на Swiss Krono, и според прадавачът в практикер(звънях по тел., защото нямам практикер наблизо) е с Clic2Clic закопчаване. Това ли е двойния клик, защото ми хареса като дизайн, а е и на промоция до утре. В ютюб гледах, че имат 4 вида закопчаване, и само този беше с почукване за да закопчае. Принципно може ли да се нареди цял ред, ако е с този тип закопчаване, и да се лепне целия, или е много рисковано?

ПП копчетата за гипскартон, с които фиксираш ламела докато стегне лепилото, точно под самата ламела ги навиваш в зида, нали, а не през самата лайсна на ламелата?
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19

Тема "Ламинат на стената с монтажна пяна???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: