• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Монтаж, топло и звукоизолации.
geniya - специалист
Имам следната дилема.Решил съм да залепя ламинат върху стена на която има плочки до средата , като нивото над плочките естествено е по навътре с 10мм.Мислех да изравня с парчета ламинат залепен и върху него основния ламинат.Височината която ми трябва е 2,50м като таванът е пвц ламперия.Възможно ли е да изравня с 10мм фибран и после ламината? Лепене с пяна или салам полиуретан?
geniya - специалист
chapara написа:
А 9мм гипскартон :?
и това го мислех, но да не стане много тежко, защото един път картон , после ламинат и ще стане над 23+ кг на м2.Все пак нямам безкрайна вяра на пяната или салама....Затова мислех фибран.
amxcs - специалист
пон мар 28, 2022 5:34 pmChefo77 написа:
Ами аз го равня по стената, като оставям минимална фуга - 1 мм. Последната остава в сянка и не се вижда, и стои много по-добре от всякакви лайстни. Но си е играчка точното припасване. И клиентите си плащат за нея. :)
Доста време ми отне, но стана добре, по ъгълите сложих силикон за декорация, че не можах да преживея дупките (милиметър фуга)



Изображение
m_markovski - специалист
пон мар 28, 2022 5:34 pmChefo77 написа:
Ами аз го равня по стената, като оставям минимална фуга - 1 мм. Последната остава в сянка и не се вижда, и стои много по-добре от всякакви лайстни. Но си е играчка точното припасване. И клиентите си плащат за нея. :)
Тази фуга ме замисли.
Като слагах ламинат на пода, инструкцията беше да има здължителна фуга 10-15мм към стените, за да поема температурните разширения.
От качените снимки в темата ми прави впечатление, че ламинатът е плътно до тавана и ъглите на помещенията. Може би има фуга към пода и някоя странична лайстна... Някой сблъсквал ли се е с проблем с напрежения и пукания при рязка смяна на температурата? Например при отворена балконска врата зимата?
cholev - майстор
вт апр 26, 2022 11:18 pmgeniya написа:
chapara написа:
А 9мм гипскартон :?
и това го мислех, но да не стане много тежко, защото един път картон , после ламинат и ще стане над 23+ кг на м2.Все пак нямам безкрайна вяра на пяната или салама....Затова мислех фибран.
Под ламината съм сложил ОСБ. Върху него се монтира здраво и лесно
Ал_ - специалист
съб мар 26, 2022 10:04 pmChefo77 написа:
Chefo, правил ли си само част от стена като акцент? Ако да - може ли някоя снимка?
Chefo77 - майстор
вт ное 29, 2022 9:15 pmАл_ написа:
съб мар 26, 2022 10:04 pmChefo77 написа:
Chefo, правил ли си само част от стена като акцент? Ако да - може ли някоя снимка?
Правил съм, но убий ме - снимка нямам. :(
Ал_ - специалист
щом не казваш, че е било лоша идея, значи се е получило добре. това е повече от достатъчно, благодаря
Chefo77 - майстор
ср ное 30, 2022 7:57 pmАл_ написа:
щом не казваш, че е било лоша идея, значи се е получило добре. това е повече от достатъчно, благодаря
Че защо да е лоша идея :)
Еййй, сетих се къде имам ламинат на част от стена - закачалката за якета в антрето. Само че снимка пак нямам, и няма да имам до средата на месеца. Малко съм в разход у швабско.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Ламинат на стената с монтажна пяна???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: