• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 19
Монтаж, топло и звукоизолации.
rento - помощник
Pooh написа:
Явно майстора не разбира много от гипсокартон, щом тъпо, но упорито държи да му бие дюбели и друго освен лепене на признава. Гипсокартона се прави на конструкция. За друго - по-добре да се измаже, както казва chapara.
Chefo77, даде достатъчно добър съвет, а и като специалист по паркет, в това число и ламинат - аз бих го послушал. Единствената причина, да се включа в разговора беше, че като чуя "лепене на гипсокартон" и се изприщвам, а като чуя "анкериране на залепен гипсокартон", направо издивявам. НЯМА такава система и това е толкова погрешно, че би трябвало да е подсъдно. :wink:
Успех и ... умната с "майсторските" хрумвания - за него е само поредния ремонт, но на Вас ще се налага да живеете там. :thumbs:
Днес беше взето решение да се направи конструкция за Гипсокартон и върху него ламината да се налепи, като ще сложим вата под Гипсокартона.
nanobanano - специалист
И аз ще направя една стеничка с ламинат,но ламината е с двойна клик система и ще ми даде много зор.Може ли да се преработи клик системата за да може да се слагат дъска по дъска и да няма луфтове в последствие?Не мога да намеря мегалок система с тази разцветка,която съм харесал.Гледах в едно клипче,че след всяка дъска се придържа известно време с ръце към стената,трябва ли да го правя?
Chefo77 - майстор
На късата страна има едно перце, което пречи на дъските да се разделят. Това перце се маха, да стане равна повърхност, след което като доближиш дъските, се получава фуга около 2 мм. Закопчаваш по дългата максималко близо, начукваш по късата и готово.
Ето това перце в центъра на снимката:
Прикачен файл:
_20180309_131940.JPG
_20180309_131940.JPG (11.39 KиБ) Видяна 7643 пъти
nanobanano - специалист
Благодаря.С резеца ли да го махам или с нещо друго?Също и смятам да прекарам малко кабели,монтажната пяна ще обере луфта нали?
И ако почна отдолу на горе да сложа първия ред и да изчакам да изсъхне за да имам основа нали?По друг начин не смятам да го фиксирам. :?
Chefo77 - майстор
Кабели НЕ прекарвай под пяната. Направи канали в стената, ламинатът трябва да е плътно по стената.
Аз ги режа с острото на шпатулката - бутам ги. И ако можеш, започни отгоре надолу.
nanobanano - специалист
Кабелите са малко и ще ги вкопая.А има ли причина да почна от горе,понеже и без това тавана ми е от крив по-крив и ще завършвам с някакви корнизи,със светодиодна лента.И евентуално ако се налага да почна от горе мога ли да фиксирам първия ред с пяната и подпори и след половин час да речем да карам надолу спокойно?Коя марка пяна точно ще ми препоръчаш ,задължително със "сламка" ,а не пистолет?
Chefo77 - майстор
Титан имат 60 секунди, но не зная дали има вариант със сламка. Оранжева е. Имат и друга - Styro 753, също много добра, мисля варианта със сламка се водеше Uni.
Вземи си пистолет, МНОГО по-удобен е!!!
Пяна, ПУ, двойнозалепващо и винтове за фиксиране, после ги махаш. Надолу само пяна и винтове.
На мен ми е по-лесно отгоре, ти ако прецениш, може и отдолу да започнеш.
nanobanano - специалист
Понеже стената се оказа мноого крива взех монтажно лепило Moment One for all
Взех и ламината,но ако го почна от горе на долу няма ли от тежеста да се отворят фугите макар и микроскопично? :?
nanobanano - специалист
ето днес какво скалъпих :-D първия ред го хванах предишния ден с дюбели,с химически анкер и силикон :lol: От там надолу само със силикона на церазит FT 101,че монтажното лепило MOMENT се оказа пълен боклук.Може би защото беше много дебел слоя на места.По-лесно е с двама,а и стената ми е тясна.
Тук смятам да сложа малка трапезна масичка и един аплик на стената
Отдолу оставих 2 санта луфт и стана като каналче за кабели и след това ще има первазче.
Вижда се,че стената е много крива,но вече е по-права и не си личи изобщо кривото.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Chefo77 - майстор
Ми ... браво и честито :)
Щом ти си доволен, значи всичко е точно :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 19

Тема "Ламинат на стената с монтажна пяна???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: