Монтаж, топло и звукоизолации.
Globe - специалист
Здравейте,
Ще довършвам ремонта в къщи и се замислих какво би било най-добре да сложа на тавана на усвоената тераса под гипсокартона ,който е на конструкция. На всякъде в апартамента съм слагал камена вата с 50кг плътност ,но се замислих дали лепене на стиропор няма да е по-добре на това място ? Терасата отгоре е единствената отворена. Като изолация кое би било по-добре и ако лепя стиропора с пяна на тавана няма ли да има и лек + в полза на евентуална бъдеща пропусната влага от терасата? (ясно е ,че вода тръгне ли спиране няма..
Слагам по-стара снимка за цвят ,преди да е довършена конструкцията :)

Прикачен файл

342109228_187763950381678_4112858816231976639_n.jpg
Lutchezar - майстор
Пусни една снимка на затворен прозорец. Че май отгоре е мизерия. Горе трябва хидроизолация да има. Особено ленти по ъглите и около чучура. Вътре колко разстояние си оставил от крилото на прозореца до тавана, респективно от долния край на профилите до горната плоча?
Globe - специалист
Разстояние има.. След картона ще останат 3,5см до крилото ,та даже перде щори ще сложа. За горе нещата са ясни ,но те трябва да се направят отгоре ,а не отдолу :) За това питам отдолу кое би било по-функционално от към изолация и евентуално малко влага (не теч). Иначе отгоре уж проблема е оправен. Терасата е мозайка ,но между челния панел и пода имаше цепка и поне последната година няма проблеми.
ulieliadi - специалист
Няма значение, има ли влага ще избие на картона, каквото и да сложиш като изолация!
Globe - специалист
А от гледна точка на изолация кое би било по-добре? Камена вата или стиропор? и двете по 5см дебели :)
Hursa - майстор
Според мен - фибран. Но при конструкция - по трудно ще направите "непрекъснат" слой от изолация с фибран или стиропор. Задължително ли е да има гипсокартон. Може да се залепи, но аз бих сложил по дебел слой изолация фибран със шпакловка. Ако сложите вата - трябва да предвидите "паробариера". Фибрана е с много ниска паропропускливост, стиропора е с относително доста по-висока.
ulieliadi - специалист
пет май 05, 2023 7:52 pmGlobe написа:
А от гледна точка на изолация кое би било по-добре? Камена вата или стиропор? и двете по 5см дебели :)
Вата, разбира се, примерно 50кг/м3.
Не виждам колко място имаш над конструкцията, но и там трябва да има вата.
И между другото, поздравления, за ентусиазмът. Спазват се точно, определени системи, което е рядкост за нашите географски ширини :supz:
chapara - майстор
Разстояние има.. След картона ще останат 3,5см до крилото ,та даже перде щори ще сложа.
ulieliadi - специалист
Пак ли започваме?
Кво ми цитираш неща, които не ме вълнуват?
Какво питах аз, напъни се и прочети...
chapara - майстор
Аз ли да се напъна, смешен си! Този който не чете си ти. Или четеш, но не помниш. Вземи си хапчетата, защото няма кой да търпи и....и!

Тема "Съвет за избор на изолация на таван на тераса с гипсокартон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: