• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
darakchiev - специалист
Ами мисля, че не се ползват рапидки за връзката между CW и UW профилите.
Трябва да е със шанц клещи.
Някои майстори ги хващат направо като започнат да редят картона. Аз си купих
клещи макар, че стената ми не беше много голяма. Има евтини варианти клещи,
май за 20лв. ги бях купил.
N.Georgiev - специалист
Има и копчета за целта , рапидите трябва да ги махнеш

Прикачен файл

imgres.jpg
imgres.jpg (3.96 KиБ) Видяна 4385 пъти
Тани - модератор
Вертикалните CW за UW по пода и тавана се захваща само с щанцклещи. Не се ползват никакви рапидки и копчета! Разкарай ги от там! Може с нищо да не ги захващаш. Когато захванеш CW в картона от едната страна, от другата нама къде да мърда. Само внимавай и профилите да са си точно на местото, да не береш ядове, като разминеш фугите на гипскартона от едната и другата страна на стената, а от после и при втория пласт картон :!:
N.Georgiev - специалист
Нищо им няма на копчетата , направил съм сумати картон по този начин , в фирмите където съм работил едно време , го правиха по същия начин , колегите с които съм работил и работя , също го правят така , и никога не съм чул да има проблем .И с щанц клещите и с копчета да го направиш няма да сгрешиш , но махни рапидите .
Тани - модератор
Не са рапидки ( с изключение в дъските), а са копчета от тези:
Изображение

От Кнауф категорично забраняват да се свързват CW и UW с винтове, нито преди монтажа на гипскартона, нито когато се монтира гипскартона, рапидката да мине през двата профила. За да го забранят, а не само да кажат, че не е препоръчително, сигурно има основателна причина. Кой какво прави, не смятам че е от значение, при положение, че това, което препоръчваш е грешно! Тук даваме правилни съвети, а дали питащия ще ги изпълни, вече си е негов избор!
ivanovrg - специалист
за долния профил може да се захванат и с клещи и с види
както и картона може да се захваща с види към долния профил

за горния профил нищо не се хваща
съответно всички CW-та се оставят по къси,за да има свободно движение при разширяване и при слягане
картона също се оставя по къс

аз лично слагам "копчета" от едната страна и затварям с картон от другата
после махам "копчетата" си слагам картона
профилите са си по местата със сигорност
gkamenov - специалист
Рапидките ги сложих в началото, защото нямах друго, а и клещи не намерих в магазина. Така или иначе, рапидките не държаха нищо, защото нямат резба накрая и ги смених с копчета още на следващия ден. Ефекта от копчетата е, че повдигат картона в края и стената се изкриви малко на дъга в средата. Втория слой картон пооправи работата.
  • 1
  • 2

Тема "Идеи за преградна стена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: