Монтаж, топло и звукоизолации.
naB4o - специалист
Здравейте, все по-рядко имам време за посещения тук, заради малката беба. Тази зима, обаче жената реши да "затворим терасата" изцяло със стъклопакет, а отдолу да иззидаме с ютонг. Материалите вече са що-годе приготвени. Ще ми бъде първо зидане, като ще имам "Помощ от тъста". Обаче, знаейки, че той е малко по джаста-праста работите и капацитет по всичко, реших да се допитам до вас.
Терасата е панелка, горе-долу метър висока, и има Г-образни винкели, които "държат" панелни пана, така да го нарека. Най-отдолу има някакъв вид замазка или не знам точно, която дава един скос към стената. Струва ми се трудно да се изкърти. Въпросите ми са следните, трябва ли да направя противоположен скос на тухлата, за да легне добре. И относно винкелите, трябва ли да направя и скос където ще ляга тухлата при винкела.
Прилагам 2-3 снимки за да се добие представа.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Прикачен файл

pragche.jpg

Прикачен файл

vinkel 2.jpg

Прикачен файл

vinkel.jpg
Rumen Iankov - специалист
Ако те си занимава може при винкела да скосяваш итонга.накрая е добре да обърнеш
поне 5см итонг над винкела на края,където ще легне дограмата.
nikolovvd - майстор
Не забравяй, че итонга се зида с лепило, което съхне бавно. Поради тази причина не зидай повече от 3-4 реда наведнъж, защото тухлите ще се "разбягат" и ще стане криво.
naB4o - специалист
Намерих подобна тема във форума, като благодаря за отзоваването :)
Ще разкарам замазката над прагчето и ще издълбая тухличките, дано остане време уикенда! :)
kam34 - специалист
И аз като новобранец в зидарството :-D се изгяволих и зидах итонга на терасата със специална пяна Soudal Easy. Няма нужда от бъркане, прахоляк и други глупости, стяга за час и докато наредя един ред първата тухла в началото вече е готова. Става по здраво от лепило при тестове с чук 5кг се чупи тухлата, не се отлепя.
naB4o - специалист
Благодаря за мненията, вече е почти готово. Утре ще слагат отгоре стъклариите и после ще се измаже всичко и т.н.

2 дни ми се разигра играта :)
А то се оказа не толкова зидария, колкото лепене и редене, на стария панел на терасата. Много рязане за да напасна винкелите по кубчетата. Снимки, след като всичко е готово.

Тема "Ще (се пробвам да) зидам сам с Ytong; Моля за малко помощ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: