• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
nikolovvd - майстор
Савото унищожава мухъла. Сигурно си обърнал внимание, че като напръскаш и изсъхне "чернилката" изчезва или поне по-голямата част от нея. Ако обработиш стената няколко пъти ще изчезне и последното петънце. Това е много важно за последващото обработване на стената. Следващата операция е да се свали старата боя, която на места може би е станала на "Юфка".
Ако ще правиш топлоизолация от гипсокартон и вата можеш да пръснеш с машина 2-3 ръце винервайс или вар. Това е стара технология, ползвана преди появата на латекса и все още се среща в някой села. Варта обикновено цапа, но ако стената остане затворена зад изолацията това не бива да те притеснява. Ако няма да правиш изолация във варта се добавя туткал (на знам въобще дали се намира още) или боза (но и тя вече не е същата). Не се препоръчва добавяне на грунд, защото той ще запечата стената и мухъла отново ще се появи. Целта е като минеш с ръка по боята да не остава вар по нея.
Корунда се ползва освен за вътрешна и за външна топлоизолация на тръби и контейнери съхраняващи или пренасящи течности с висока температура.
VLADO66 - майстор
temp1e написа:


Как се казва американския еквивалент, че по принцип техните неща ми вдъхват повече доверие от руските?

.
http://www.pestimenergia.bg/thermoshield.htm
nikolovvd - майстор
Верно беее! Беше ми изхвръкнало от главата! Браво Владо!
gechev - специалист
Същото е. Вие на човека панелката на Совалка ли искате да заприлича. Аз съм с такава боя и плочи от ТИВИТ, като сандвич. Още съм жив.
jekasus - майстор
gechev написа:
Аз съм с такава боя и плочи от ТИВИТ, като сандвич. Още съм жив.
Кое е по-ефективно - боята или плочите :-D
nikolovvd - майстор
Малко в страни от темата, но съм чел, че в помещение с повече влага е добре да се направи една стена с декоративни тухли. Твърди се, че това подобрява климата в помещението, защото тухлата поглъща влагата при повишена влажност и я отдава при понижена влажност. Същият ефект се постигал и с декоративни каменни облицовки. Хем красиво, хем полезно!
darakchiev - специалист
gechev написа:
Същото е. Вие на човека панелката на Совалка ли искате да заприлича. Аз съм с такава боя и плочи от ТИВИТ, като сандвич. Още съм жив.

Какво представляват плочите, в сайта не срещнах такъв продукт.
gechev - специалист
Плочите са от полистиролбетон/ от най лекия със съответна якост /. Правим ги по заявка на клиентите си в зависимост от техните нужди. Най масово ги използват, като замяна на хастарната мазилка, като в бонус получават термо и шумоизолация, както и равнинност на стените по хоризонтала и вертикала. За лепенето приготвяме термоизолационно обемно лепило, което двойно намалява разходите. Лепилото се ползва и като зидарски разтвор за тухлите ни за избягване на евентуални термомостове и за лепене на стиропор и фибран. По дебели плочи се ползват и за външна изолация със затваряне на въздух между плоча и стена. Има хора с по екологични претенции или такива, които си правят сами, защото поставянето е елементарно и не изисква квалифициран труд. Плочите много се ползват при вили за моментално затопляне през зимата. Съжалявам че не са публикувани в сайта, защото не знаехме, че ще има такъв интерес, а и сега през зимата ще поработим по сайта. Идея имаме да пуснем и куминни тела със или без тръба от неръждавейка, но с добра термоизолация.
  • 1
  • 2

Тема "Топлоизолация на панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: