Монтаж, топло и звукоизолации.
film - специалист
Здравейте. Намерих една снимка от предаването Мисия моят дом, където са направили това, което и аз искам -
Изображение

с червено съм оградил това, което ми трябва на мен.
Може ли на така направената конструкция да се сложи врата от фазер, давам линк към тази, ако има проблем ще го махна-
http://www.premier-bg.com/index.php?dis ... t_id=29867
И също така профилът, който се слага на пода може ли да се сложи върху дървения под или трябва да се изрежат дъските? Предполагам, че се режат, но все пак да питам.
chapara - майстор
film написа:
Здравейте. Намерих една снимка от предаването Мисия моят дом, където са направили това, което и аз искам -
Изображение

с червено съм оградил това, което ми трябва на мен.
Може ли на така направената конструкция да се сложи врата от фазер, давам линк към тази, ако има проблем ще го махна-
http://www.premier-bg.com/index.php?dis ... t_id=29867
И също така профилът, който се слага на пода може ли да се сложи върху дървения под или трябва да се изрежат дъските? Предполагам, че се режат, но все пак да питам.
Хубаво е конструкцията да стъпи на здрав под. Може да отрежеш пода в участъка където ще е профила и да го отлееш с пясук и цимент. След няколко дена да правиш конструкцията, kaто при вратата:
http://www.jung.bg/Trade/Trade/dryConst ... duct=10127
stenmark - специалист
За УА профилите си има специални пети за монтаж,така че става доста здраво.Относно аз бих ползвал пяна,не бих давал такива обяснения че е за запълване.Защо ли тогава се води монтажна?
N.Georgiev - специалист
stenmark написа:
За УА профилите си има специални пети за монтаж,така че става доста здраво.Относно аз бих ползвал пяна,не бих давал такива обяснения че е за запълване.Защо ли тогава се води монтажна?
Защото се монтира с нея , но в случая е излишна .Ако вкараш вратата плътно къде ще сложиш пяна , а ако страниците са ти нивелирани за какво ти е да оставаш разстояние ?
thinkpad - майстор
Защо тая преградна стена не я направиш от газобетон? По-лек е, по-лесно се работи от тухли, не мъкнеш като хамалин. Перфектно за целта. Ако сложиш някоя по-масивна врата, тая конструкция на която се крепи гипсокартона не се знае дали ще може да издържи. Да не излезе при някой скандал и жената или ти да блъснете вратата и да ви падне всичко на главата.
N.Georgiev - специалист
Много филми гледаш ( екшъни , където като се бият и минават през стените ) :lol:
thinkpad - майстор
N.Georgiev написа:
Много филми гледаш ( екшъни , където като се бият и минават през стените ) :lol:
За това в хотела, в който работеше един познат кърпят често дупки в гипсокартона.
N.Georgiev - специалист
Цялата ми къща е с картон , имам и малко дете , що няма дупки ?
Не бъркай хотел ( обществена зграда ) с дом ( частна собственост )
Начина по който са направени и начина на експлоатация са коренно различни .
Чаро - Акълия
thinkpad написа:

За това в хотела, в който работеше един познат кърпят често дупки в гипсокартона.
На туземците и итонг да им сложиш, пак ще се кърпи! :lol:

Тема "Преградна стена с врата от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: