• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
yasoo - специалист
Здравейте,
от бая време не бях писал във форума та реших да поправя тази грешка :)
Най-накрая взехме помещение под наем жената да си направи така желаната зала за танци, та настана време да се вкарам пак в ремонти и се нуждая от малко помощ.
Случая е следния.... имам над 6 метрова стена на която е имало врата и прозорци който някога са били зазидани, но.... когато са затваряли отворите "майсторите" не са махнали касата на вратата а са зидали директно в нея. Проблема идва от там, че касата на вратата стърчи и то само от едната страна с 1 см. от стената. Та въпроса ми е как да изправя стената? Хрумват ми няколко варианта:
Вариант 1: Изграждане на конструкция и отгоре гипскартон
Вариант 2: Лепене на гипскартона директно на стената (нещо такова: http://www.youtube.com/watch?v=LpAe75e19X0 )
Вариант 3: Да се тествам да изрежа с трион стърчащата част от касата и газобетона (незнам дали този вариант не е малко безумен :D)
Вариант 4: Измазване поне на около 70-80 см. около касата и така ще се постигне съвсем леко "'заобляне" на стената, но поне ще е равна :)

От сега да си кажа... не държа на перфектно права и гладка стена.... въпроса е след като я шпакловам и боядисам да има що годе приличен вид. Бюджета ни е много ограничен та въпроса е максимално евтино да "закърпим положението" както се казва :)

Ще съм благодарен на всякакви съвети от ваша страна. Отворен съм и към други предложения.

Благодаря предварително :)

Прикачен файл

00002.jpg

Прикачен файл

00001.jpg
kiroslavov - специалист
Щом бюджета е ограничен според мен трябва да постигнеш от "дефекта ефект". Аз бих боядисал стената и в отвора на вратата бих залепил едно огледало, а там където са прозорците могат да се сложат някакви колажи. Все пак в зала за танци клиентите не търсят прави стени, а нещо съвсем друго. Виждал съм помещения направени на барове, където външаната ел. инсталация е просто боядисана и седи доста добре. Ако съм на ваше място ще заложа на създаването на атмосфера в помешението, а не в измазването му.
niki_nadj - специалист
kiroslavov написа:
Щом бюджета е ограничен според мен трябва да постигнеш от "дефекта ефект". Аз бих боядисал стената и в отвора на вратата бих залепил едно огледало, а там където са прозорците могат да се сложат някакви колажи. Все пак в зала за танци клиентите не търсят прави стени, а нещо съвсем друго. Виждал съм помещения направени на барове, където външаната ел. инсталация е просто боядисана и седи доста добре. Ако съм на ваше място ще заложа на създаването на атмосфера в помешението, а не в измазването му.

+1 :rock:
nikolovvd - майстор
Варианта със стена от гипсокартон върху метална конструкция е за предпочитане, защото стената ще стане права и ще можеш да скриеш кабелите. Да не забравяме, че времето застудя и каквато и строително-ремонтна дейност да започнеш, ще са проточи поради увеличаване на времето на съхнене на материалите.
Друг вариант е да си купиш диск за дърво и с един малък ъглошлойш/резеч да опиташ да изрежеш стърчаштите дървени елементи. След това сменяш диска с една диамантина и изрязваш стърчащите тухли. Ако стената се изравни добре, шпакловаш със строително лепило, слагаш армираща мрежа, шпакловаш с някаква шпакловка и боядисваш.
Трети вариант е да измислиш нещо като первази на местата на прозорците и там да монтираш озвучителните тела, а по средата да направиш нещо като бюро с етажерка за уредбата, дисковете и някой други неща, като ваза с цвета например.
yasoo - специалист
kiroslavov написа:
Щом бюджета е ограничен според мен трябва да постигнеш от "дефекта ефект". Аз бих боядисал стената и в отвора на вратата бих залепил едно огледало, а там където са прозорците могат да се сложат някакви колажи.
Благодаря за съвета, но идеята за тази стена е по средата да има голямо 2м. обемно лого изработено от Симона. Огледало не е удачно да се слага защото 2 от другите стени ще са целите в огледала. Идеята е да се получи нещо подобно като на снимката която прикачам... много набързо нахвърляно е, но идеята като цяло е да е съвсем светло и изчистено (вратата и прозорците са по принцип на мястото на логото).
nikolovvd написа:
Друг вариант е да си купиш диск за дърво и с един малък ъглошлойш/резеч да опиташ да изрежеш стърчаштите дървени елементи. След това сменяш диска с една диамантина и изрязваш стърчащите тухли. Ако стената се изравни добре, шпакловаш със строително лепило, слагаш армираща мрежа, шпакловаш с някаква шпакловка и боядисваш.
Това най-ми допада като идея от предложените до тук... въпроса е дали ще успея да го реализирам :)

Прикачен файл

1111.jpg
1111.jpg (90.73 KиБ) Видяна 7762 пъти
ivanovrg - специалист
идеята ти е харесала но е трудно приложима
може и да успееш да поизрежеш дървото,но всичкия ютонг ще е зор да стане равно
има и вариант да се налепи останалата част от стената с 1см (или колкото е необходимо) изолация и да се шпаклова
jekasus - майстор
Дървото да изреже, итонга и с теслата ще издялка :-D
boretobobo - специалист
Ако имаш време разпитай за винилна реклама с размерите на стената и я изпъни перфектно.
Останалите стени ги Шпакловай и изрисувай :yawinkle:
yasoo - специалист
boretobobo написа:
Ако имаш време разпитай за винилна реклама с размерите на стената и я изпъни перфектно.
Имаме 22 кв.м. стена. Печат на винил от 6 евро на квадрат (в RedPoints... с тях работя и дават едни от най-добрите цени) се връзва 264 лв.... задължително винила трябва да е с шевове по края и капси за да се опъне хубаво т.е. още към 40 лв. та крайния резултат ще бъде над 300лв. :) Хем не е рентабилно, хем резултата не мисля, че ще е много добър.
boretobobo - специалист
Да така е но може да имате всичко на този винил снимки кадри реклами.
За мен е най практично вариант и за всеки който влезе и го види и разгледа за мен е реклама.
Може да се напечатат снимки от състезания стъпки на танци и много други.А конструкцията
като стигнеш до нея имам идеи и сигурно не само аз и колегите който четат. :rock:
  • 1
  • 2

Тема "Изправяне на стена. Най-удачен вариант?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: