• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
spokomen - специалист
Здравейте на всички,
Това е първият ми пост тук. Причината е, че като повечето средностатистически българи съм принуден да остъкля балкона и да изнеса печката там. Ще я сложа в единя ъгъл между две стенички. Стените са измазани с едни "камъчета" и трябва да ги "облека" с нещо. Разглеждах гръбчета за кухненски плотове, но цените са им много сериозни. Пише, че покритието им е влагоустойчиво и термоустойчиво което е супер, но един лист 4100/640/10 е около 140 лева:(. Ако налепя плочки, плочките и труда са на същата цена, но нещо не ми харесва този вариант. Мислех си за варианти гипсокартон или гипсофазер. Подходящи ли са тези материали за целта? Кое от двете - ако стават. След това с какво е най добре да боядисам?
Това са само част от въпросите които ме вълнуват.
Бих бил благодарен за всякакви съвети и мнения по темата - кухня на балкона:)
N.Georgiev - специалист
Може да се шпаклова първо с циментово лепило , ( някакво евтино лепило за плочки или за топлоизолация ) след това с гипсова шпакловка ,грунд и боя - латекс
8180 - майстор
Добре дошъл.
Сигурно и топлоизолация ще трябва. Според мен - задължително.
Поглеждай и тази тема.
suntsu - помощник
Зад печката, според мен гипс не върши работа. Има пари и мазнини, които попиват в гипса.
На мен отдавна ми се върти в главата използване на "нетрадиционни" за строителството материали - например плоскости от разпенено ПВЦ. Цената за 1мм е 5лв/м2. Може също така да си "произведеш" плоскости със собствен десен от стъклен плат и полиестерна/епоксидна смола.( С епоксидна няма да стане много евтино)
nikolovvd - майстор
Преди 15-20 години в кварталите се правеха магазинчета от винкел и гипсфазерни плоскости. Нали се правят във Видин, та могат да се намерят почти без пари. На работниците от Кнауф им позволяваха да си купят плоскости по 2 лв. на кв.м., но само на бракуваните - ударени, с отчупен ъгъл или просто дефектни. Та с тези плоскости се облицоваха магазинчетата отвън и отвътре и между тах се слагаше вата. След завършването се импрегнираха и боядисваха с блажна боя. И до сега са живи и здрави и няма никакъв проблем дори при директно мокрене с вода.
svetliopi44 - Чирак...
suntsu написа:
Зад печката, според мен гипс не върши работа. Има пари и мазнини, които попиват в гипса.
На мен отдавна ми се върти в главата използване на "нетрадиционни" за строителството материали - например плоскости от разпенено ПВЦ. Цената за 1мм е 5лв/м2. Може също така да си "произведеш" плоскости със собствен десен от стъклен плат и полиестерна/епоксидна смола.( С епоксидна няма да стане много евтино)
Колега, как ще сложите PVC точно зад печката, та то от слънцето измята.
Представям си какво ще стане като собственика взема да вари БОБ примерно ... :)
suntsu - помощник
С лепило...то до 4-5 мм се навива на руло.
iva6ki - специалист
Не си споменал на комшията отдолу остълен ли му е балкона понеже наскоро гледах
тема с усвоен балкон и як конденз :roll:
todortv - майстор
Или остави камъчетата, или плочки, поне до аспиратора. :partyman:
ceco_144 - специалист
Не знам как ще прозвучи следното:
1. Може или да шпакловаш хубаво или да сложиш гипсокартон /зелен/- това е един плюс против влагата.
2. След т. 1 може да минеш с минерална мазилка - в нас от вън е с такава мазилка, и майсторите казаха че може спокойно да я мия. Така че не виждам проблем и да сложиш от вътре и ако се нацапа с нещо да я измиеш с препарати.

Това е само идея, не знам дали е осъществима за вътрешни помещения. Както и други са ти казали с плочки е най-добре и до някъде евтино.
  • 1
  • 2

Тема "Ще изнасям кухнята на балкона - приемам съвети всякакви:)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: