Монтаж, топло и звукоизолации.
Здравейте ,

имам нужда от съвет относно вътрешна звукоизолация на тухлена стена граничеща с комшии .
Става въпрос за стена на спалнята ми , която граничи с всекидневна на студентче :) с предимно нощен живот. Успяхме за сега да се разберем за музиката след 22:00 часа, но говора, тв, тракането на вилици и т.н. се чува доста ясно.

Проблема е, че стаята е обзаведена вече и със сетни мъки, местене на вграден гардероб, паркет и т.н. мога да отделя максимум 9-10см за изолация на граничещата стена (тавана и пода не мога да ги изолирам понеже ще се промени нивото) , квадратурата е към 15кв.м.

Въпроса ми е има ли смисъл да се занимавам и за такава дебелина може ли да се постигне изолация , която да намали чуствително подобен шум или да свиквам с тапите, повече физическо натоварване и пиене на вино :) ? Другия въпрос е , ако ще се прави изолация , кой метод е най удачен - гипскартон и вата или някои от готовите пана (примерно от тези на decibel.bg)?

Благодаря !
VLADO66 - майстор
Mute panel смятам че са подходящи за направи сам.Конструкция и гипсокартон мисля че ще излязат по скъпо-антивибрационния директен окачвач струва към 5лв.,а и се ползва вата над 100кг./м3.
ivanovrg - специалист
Sharkinatot
правиш си стена от CW 50 профил на 2см отстояние от съществуващата
това без да слагаш каквито и да е крепежни елементи към стената
на пода и на тавана на UW профила слагаш от тази лента
Прикачен файл:
2169.jpg
слагаш вата 8 см (2*4см)
и накрая две кожи гипсокартон с разминаване на фугите

мисля че ще има много добър ефект,като шумовете от удар и други подони пак ще ги има(те се предават по стените и бетона
Някой пробвал ли е тези панели Mute 40 http://www.supersound-bg.com/%D1%88%D1% ... BB-mute-40 от Децибел , имат ли по-добър ефект от ватата ?
skoti - напреднал
Изправен съм пред същия проблем, стената която разделя моята спалня от спланята на другия апартамент е от бетон,като от моята страна съм сложим 5 см. изолация.
Кооперацията е ново строителство ( вече стана на 10 г. ) ако има значение .
Неприятно се чува хъркане, пъ***не и по-високо говорене .
Мога да си позволя 10 см. за евентуална звукоизолация на цялата стена, ако въобще би имало ефект.
gechev - специалист
Добра шумоизолация се постига с плочи от полистиролбетон.

Тема "Съвет за звукоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: