Монтаж, топло и звукоизолации.
pakumba - специалист
Ето за цените http://www.euromax.bg/?cid=9&NewsId=219
за другото не знам, не съм специалист. Може и колегата да е силно прав.
pakumba - специалист
Мина почти година и се сетих за тази тема. С 2 думи- изолацията, ако е направена както трябва, е страхотна. Да си знаете. Мисля да сложа още тук-там. Но вече нямам сили да правя 2ни стени, мисля да използвам готови панели. Претрепах се с предишната, не, че е толкова много работа, ами нямам време.
Celeborn - специалист
Не искам да отварям нова тема, понеже смятам, че тази е много информативна и е по-добре всичко да е на едно място.

Моят казус е следният: имам стена на фина шпакловка. Върху нея (да, по стената) искам да лепя ламинат 12.5мм. Той обаче много ще натежи, затова трябва да усиля с гипскартон, който да се захване за стената. Между стената и гипскартона искам да сложа звукоизолация - спрял съм се на Mute Panel, понеже мой колега е много доволен, пък и е редно да подкрепим българското :D

Въпросът ми е: с какво да хвана гипскартона за стената през звуокоизолацията, така че да е стабилен, за да поеме тежестта на ламината и все пак да не компроментира самата звукоизолация, пренасяйки шум по крепежите?
Spokoiniq - майстор
Правиш кострукция за преградна стена с CW и UW, UW-тата вдигаш на тампони от всички страни , в конструкцията полагаш звукоизолация по избор(75-90 кг вата е за предпочитане), и отгоре картон, ламинат, каквото си решил.С изолирането на една стена няма да получиш осезаем ефект, но ще го разбереш впоследствие.
lowriderzzz - специалист
За да не пускам и аз нова тема ще пиша в тази.

Проблема ми е подобен като на автора на темата - живея от скоро в апартамент (ново строителство) и съседите така да се каже са малко по-гръмогласни. Явно на някои хора начина им на общуване е на високи децибели и с повече караници. По-кофти усещане от това алармата на часовника да те събуди е това да са крясъците на комшиите.

Та сега търся някакво решение и обмислям шумоизолация.

Стената мисля, че е тухла - не знам дали е измазана или не, не разбирам много от строителство. Мината е с фасаген и е гладка (не е само тухлата де).

Квадратурата е около 4 м2, НО имам и шкафове и легото, които покриват част от нея. Така че ако и те се включат сигуно ще излезе към 6м2.

Първия ми въпрос е: има ли смисъл да изполирам стената където са шкафовете и леглото?

Втория ми въпрос е: не смятам да живей тук постоянно и за това не държа на естетическия вид, та казвайки това - гето изолации тип направи си сам от кори за яйца или чаши за кафе вършат ли работа. Виждал съм че някъде ги ползват като евтина изолация за звукозаписно студио? СНИМКА

Нищо не разбирам от шумо изолация и съвсем малко от строителство. До сега все в къща съм живял.

Някой, който има повече опит, ако може да се изкаже.

Благодаря :)

Тема "Шумоизолация на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: