• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
Руди - майстор
вт окт 09, 2018 5:12 pmplamen6703 написа:
...да изкъртиш всичкият гипсокартон, който са ти сложили в жилището по "БДС",
запълваш всички дупки по зидарията и около тавана и зидарията, ще се смаеш
колко много дупки за запълване ще видиш. След това си измазваш стените,
правиш си една изолация с XPS примерно 5 см., шпакловка и боядисване...
+1
Абсолютно вярно, само че вместо XPS - каменна вата. Ако се свали картона,
не само ще се чувате, но ще се видите със съседката. :lol:
B0t - специалист
Здравейте, искам да споделя какво помогна на мен в подобна ситуация. Исках да звукоизолирам стената между моята дневна и дневната на съседа тъй като той го дава под наем, и първите му наематели бяха едни тотални идиоти, което ме накара да си помисля, че това може и да е за постоянно. Апартамента е ново строителство. Стената която изолирах е реално 3\4 от цялата стена разделяща ни, останалата 1\4 ни е кухня. Доколкото си спомням, общата дебелина на изолацията се получи около 7,5 см, но може и да греша. Изброявам слоевете на изолацията отвън (от към съседа) на вътре (към мен):

1. Шумоизолационен панел - https://www.decibel.bg/sound-insulation ... product=34
2. Гипсокартон 12,5 см.
3. Битумна мембрана с много висока плътност и дебелина 2 мм.
4. Гипсокартон 12,5 см.

Под цялата звукоизолация (от към пода на дневмата ми) има звукоизолираща лента залепена по пода. От изолацията съм повече от доволен. През тази част от стената не се чува абсолютно нищо за разлика от където е кухнята, или през банята и коридора, които са до кухнята и граничат с коридора на съседа. Изолацията изолира толкова добре, че евентуален шум от дневната на съседа (онези идиоти ги изгониха и се нанесе един спокоен и разбран човек) като силно пуснат телевизор например, не се чува непосредствено през стената, а чак от през банята и коридора, че и в доста голяма степен и през входната ми врата - шума излиза от съседа през неговата входна врата и влиза при мен по външния коридор и през моята входна врата 8-[ :lol: По някога като си пусне уредбата, съвсем тихо чувам баси, но те са мноооого приглушени. Шума от говор е елиминиран на 99% бих казал. Само мога да си представям какъв би бил ефекта от цялостно изолиране на помещение ....

Цената на това изпълнение не е малка - звукоизолацията я направих края на 2015та година. За почти 10 кв. платих 1200 лв. тогава. Според мен не си заслужава и няма ефект от изолиране с какъвто и да е вид вата. Трика е изолиране на пластове с шумоизолационни материали от различна структура с различна дебелина и плътност така че да се изолира по-голям диапазон от звукови честоти - това ми беше обяснено от изпълнителя. Правиха ми го supersound-bg, като човека с който говорих се казва Ангел Ангелов.
Jacomo - специалист
Звучи логично. Винаги съм се чудил как с вата се шумоизолира? Все едно да се завиеш през глава с одеалото и да си мислиш, че си шумоизолиран.
B0t - специалист
Объркал съм размерите:

2. Гипсокартон 12,5 см. - 12,5 мм.
...
4. Гипсокартон 12,5 см. - 12,5 мм.
Здравейте,

Виждам, че преди време се е обсъждал въпрос, който за съжаление към днешна дата ме тормози и мен. Живея в апартамент, който е старо строителстово (пълзящ кофраж), като преградните стени (пълнежни) между стайте са тухлени. Като цяло всичко е окей с апартамента, като изключим шумоизолацията - няма такава. Чуват се всякакви шумове от всички страни над нас, под нас, отстрани на нас абе от вскякъде, тъй като апратаметът е вътрешен. Най - много се чува от съседите над нас, имат дете крещи,врещи, пуска музики с басове посред нощите, както и куче което си лае когато прецини по цели часове и като цяло макар и да сме правили милион забележки, не се получават нещата, та реших, че ще пробвам с шумоизлозация, като идеята ми е към момента да шумоизолираме спалнята и хола, има ли надежден начин да се направи шумоизолация, поне да не чуваме разговорите, скандалите и виканията на съседите, ясно ми е, че ударният шум доста трудно ще се ограничи, но поне шумът от разговорите да ограничим пак е нещо и ако има такъв вариант ще съм много благодарен, ако някой сподели скорошен опит за шумоизолация на апартамент и особено,ако е ползвал такава фирма/майстор в гр. София, ще съм много благодарен да сподели.
muhala - майстор
Ако има гипсокартон, го сваляйте и мажете с вар.
чет май 20, 2021 11:11 ammuhala написа:
Ако има гипсокартон, го сваляйте и мажете с вар.
Холът е с гипсокартон, но не мисля че само с вар ще се получи желаният ефект, освен това в спалнята, ми се иска по-спешно да шумоизолираме понеже няма как да се спи заради съседите над нас. Та, ако някой знае майстор, фирма в гр. София, която се занимава с шумоизолация ще съм благодарен да сподели.
muhala - майстор
чет май 20, 2021 10:57 pmArrowBG написа:
чет май 20, 2021 11:11 ammuhala написа:
Ако има гипсокартон, го сваляйте и мажете с вар.
Холът е с гипсокартон, но не мисля че само с вар ще се получи желаният ефект, освен това в спалнята, ми се иска по-спешно да шумоизолираме понеже няма как да се спи заради съседите над нас. Та, ако някой знае майстор, фирма в гр. София, която се занимава с шумоизолация ще съм благодарен да сподели.
Махай картона. В това съм убеден 100%. Махаш и мажеш с вар-циментов разтвор. Застани близо до тонколона и леко чукни по мембраната. Какво чуваш ?
В момента си правя мансардата (няма да го наричам таван, защото е с покривен прозорец 1,6м2 и цялата стая е 20м2) с гипспокартон, понеже няма какво друго да сложа на скатен покрив.... Та правя го по учебник, двоен картон пожароуспойчив, вата, и т.н. и пак като чукна се чува все едно съм в кашон. Махак тази недомислица, мажи с вар и това е. Колкото е по-тежко, толкова по-тихо.
  • 1
  • 2

Тема "Цялостно шумоизолиране на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: