Монтаж, топло и звукоизолации.
ceco_144 - специалист
Добър ден на всички форумци

Днес започвам обръщане на PVC дограма /пищов/.
Затова реших да покажа моят начин на обръщане и затваряне на трегера.
Ще се постарая да карам стъпка по стъпка и да качвам тези 2 - 3 дена снимки. За критиците искам само да каже, НЕ СЪМ МАЙСТОР, а само любител. В моят апартамент, освен за дограмата майстор не е влизал до момента.
Това беше отклонение :-D :-D :-D
Необходими материали за пищова:
1. PVC начален профил за ГК /така ще съкращавам гипсокартона/ - 9,5 ще е, защото ГК ще е с такава дебелина.
2. Видии за захващане на PVC профила за пищова.
3. UD профил в случаят ще е с дължина 3 метра
4. CD профил също 3 метра
5. Дюбел пирон - 6х40 и 6х60
6. Минерална вата
7. Лента и алуминиеви ъгли
8. шпакловачни материали
9. Рапиди
10 Гипсокартон 9,5
Инструменти, които ще са Ви необходими:
1. Перфоратор, дрелка
2. Винтоверт.
3. Универсално ренде - за изглаждане ръбовете на ГК
4. Ролетка
5. Нивелир.
6. Център, молив /маркер/
7. Макетен нож

Това е за сега.
Първата стъпка е с помощта на макетен нож да се изреже пяната около пищова

Прикачен файл

SAM_0625.JPG

Прикачен файл

SAM_0620.JPG

Прикачен файл

SAM_0619.JPG

Прикачен файл

PVC profil.jpg
Това са PVC профилите за ГК
PVC profil.jpg (16.63 KиБ) Видяна 19013 пъти
ceco_144 - специалист
Продължавам темата
След като изрязах пяната, започна поставянето на PVC каналите. Предният прозорец, който обръщах по този начин видях голям зор с завиването :-D Затова този път предварително през 30 - 40 см. ги надупчих с бургия 3 мм.

Под всяка снимка съм обяснил какво съм направил. Само не знам как да обърна хронологията? Ако някой знае моля да ми каже :?
Иначе ще си записвам на хартия и после в обратен ред ще ги качвам :-D :-D

Прикачен файл

SAM_0643.JPG Горният край по същият начин ги затворих, като направих кутия от UD профили. Причината е че корниза ще бъде скрит, а и височината не позволява да се постави корниза на кутията.

Прикачен файл

SAM_0635.JPG След това с CD ги захванах за стената и ГК, а следващите през 50 см

Прикачен файл

SAM_0633.JPG

Прикачен файл

SAM_0630.JPG Тук вече PVC каналите са захванати за дограмата със самонарезни винтчета

Прикачен файл

SAM_0628.JPG
ceco_144 - специалист
Да добавя още малко снимки с напредването на PVC дограмата

Днес започнах монтажа на голямата кутия. Тя ще закрива и корниза.

До довечера мисля, да съм приключил с обръщането на дограма. Тогава ще кача и финалните снимки.

За шпакловането ще го оставя за друг ден.

Надявам се да съм бил полезен с тази тема. И на други колеги да им е по-лесно :)

Прикачен файл

SAM_0658.JPG

Прикачен файл

SAM_0645.JPG
ceco_144 - специалист
След като се постави конструкцията. Дойде ред и поставяне на ватата. Препоръчвам Ви да си вземете каменна /при монтажа много дразни обикновената вата/.

Прикачен файл

SAM_0675.JPG

Прикачен файл

SAM_0674.JPG

Прикачен файл

SAM_0669.JPG

Прикачен файл

SAM_0666.JPG

Прикачен файл

SAM_0659.JPG
ceco_144 - специалист
Остава да се прекара инсталацията за луничките. И след това да се постави ватата и крайното затваряне на последната колона. С което обръщането на дограмата е пред своя край. Остава след това шпакловане и боядисване. Довечера ще кача снимки на завършен вид, заедно с мястото на бъдещите осветителни тела.

Прикачен файл

SAM_0662.JPG Тук искам да вмъкна едно лесно и бързо рязане на ГК, ако сте сами. С помощта на 3 рапидни винта и един профил рязането на ГК е много лесно
ceco_144 - специалист
Това е последно от мен за сега. Вече PVC дограмата е обърната.
Пожелавам успех на всички, които се захващат с тази работа.

Прикачен файл

SAM_0696.JPG

Прикачен файл

SAM_0679.JPG
ceco_144 - специалист
Да продължа темата.
След поставяне на алуминиевите ъгли и тяхното фиксиране, нанесох първата шпакловка. В горният край на трегера, който го затворих с ГК, поставих 4 бр. лунички. По начало исках да са 3 бр. като да са цветни /1 - бяла, 1 - зелена и 1 - червена/ и когато светят да осветяват като БГ трикольор - пердетата :-D Не знам дали ще се получи замисъла, затова ще пробвам и ако изглежда добре ще ги оставя, ако ли не само лунички - бяло ще оставя :)

Да попитам след претриване на ъглите, дали ще стане със сатен гипс да мина 1 ръка преди боядисване, или ще са необходими 2 ръце. :?

Прикачен файл

SAM_0702.JPG

Прикачен файл

SAM_0715.JPG

Прикачен файл

SAM_0713.JPG
N.Georgiev - специалист
Избързал си с монтажа на ключовете и конзолните кутии и сега ще ти пречат при шпакловката и боята , по добре хи махни да останат само отвори като при луничките ,много по лесно ще ти е , иначе всичко друго е ок . Сатена на една ръка няма да минеш.
ceco_144 - специалист
Те бяха поставени само за пробата. Знам че е лесно като ги няма. Всичко вече приключи. Днес ще поставя и няколко снимки в готов вид.
Мерси за мнението :)

Тема "Обръщане на PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: