Монтаж, топло и звукоизолации.
leonardo_vd - модератор
heyhey написа:
Spokoiniq



Все още се оглеждам за алтернатива на "сух под Knauf"...
Не се оглеждай, а действай. За сега това е един от най-добрия вариант за шумо и топло изолация. Виж темата в раздела за подове.
Spokoiniq - майстор
Идеята не е сложна, малко трудоемка е.При равен под се полагат 5 см Steprock или подобни платна вата с около 150 кг/м плътност.Преди това по продължение на стената се полага лента от вата, по-тънка и широка над 10 см.Върху пода полагаш дебел найлон с ширина 4м, ако някъде не стига снаждаш със залепване задължително, да покрие и "борда" от вата.Прави се замазка на 2 етапа-първи слой пясък/цимент 3/1, изливашполовината дебелина-около 3 см на площ 2/1 метра и полагаш готово пано поцинкована мрежа 5/5см(продават се навсякъде, 2/1м), и леко го натискаш да хване в слоя,После се изтегляш назад и правиш следващо пано, застъпвайки мрежата с 5 см(в двата края личи къде , оставено е разстояние между теловете), връзване не се изисква.Така готовия слой на следващия ден се покрива с втора ръка замазка, която вече се нивелира, аз ползвах тръби за да не чакам да съхнат майките.Под 3/1 става крехък и ронлив слоя, ако искаш може да сложиш добавка за бързо съхнене на Адинг, или за якост, аз го правих зимата и гонех часове, и затова слагах добавки.Чак когато изсъхне на втория ден изрязваш стърчащия найлон и вата, тя ти осигурява аванса за евентуалните разширения или вибрации на плаващия под.Ако ще лепиш плочки-с CN16 или теракол флекс.Ако е ламинат чакаш да изсъхне 2-3 седмици, като първите дни за да не се напука му мяташ едим тънък покривен найлон отгоре за парников ефект, за да не го мокриш излишно като лята плоча.Ако е изпердашен добре може и без саморазливна замазка.Важното е влагата да се е изпарила, преди полагане на ламинат или паркет, което в случая е по-бавно, защото посоката й е само нагоре.Ако още нещо се сетиш-питай.
heyhey - напреднал
Spokoiniq

Благодаря да детайлния отговор (сигурен съм че и на други ще е полезен).

Харесва ми технологията, но за нас ще бъде проблем че нивото се вдига с 10 см. При нас има нивото което имаме да обираме силно варира - от 5 до 10 см ако трябва да го направим по този начин означава 1. да вдигнем нивото в ниския край със общо 15 см. 2. съвсем да ни стане нисичка стаята ...

От друга страна винаги има вариант да се разкърти старата мазилка :wink:. Ще оставя малко идеята да поотлежи, мисля че решението само ще изкристализира.

leonardo_vd

Темите за сух под съм ги заучил наизуст вече :) ... "сух под Knauf" не е евтино решение така че е добре поне да са яасни всички алтернативи преди да се пристъпи към плащане.

Тема "шумоизолирана преградна стена хол <-> детска - как ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: