Монтаж, топло и звукоизолации.
jj77 - специалист
Привет,

Случаят е следният: обща стена на кухни (всекидневни) със съседа. Стената е на шпакловка и на тази стена ще се монтира кухня. На стената има монтиран газов котел и под котела - колекторна кутия на парното. Четох из форума за различните методи на стенна звукоизолация и съм готов за сложа от готовите панели, но въпросът ми е следния: При положение, че НЕ положа звукоизолация зад котела и в колекторната кутия , дали ще постигна някакъв резултат да се изолиам от комшиите или да не хвърлям пари на вятъра?
Пояснявам, че котела не бих го демонтирал и подложил изолация под него, защото комина вече е изведен през фасадата => нов отвор на фасадата, а тя е камък.
А какво би се получило, ако шкафа в който ще са котела и колекторната кутия, се изолират отвътре?
Последна промяна от jj77 на пон фев 23, 2015 10:16 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
И защо е това упражнение? Това е газов котел, монтиран в шкаф, не реактивен самолет - на практика котлите са доста безшумни, а монтираните в шкаф пък съвсем. А ако е кондензен, още повече.
jj77 - специалист
Може би не съм се изразил достатъчно ясно:
Аз искам да направя звукоизолация на цялата стена (с готовите панели), като под котела и в колекторната кутия няма да има.
Евентуално бих сложил изолация от вътрешната страна на шкафа на котела и на капака на колектора.
Ще има ли смисъл при това положение?

Тема "отново звукоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: