• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
juvesan - специалист
Здравейте, чудих се в кой точно раздел да поставя моето питане и реших в този, понеже се явява средно-статистически.. :lol:

Започнах да си поставям дървена ламперия - сачак и понеже не ми се инвестираше в такер за игли реших да ползвам видия за дърво 3Х30...и да ги завивам в нута... обаче нещо не ми се получава добре, сачака все още влажнее или друго, ама проявява склонност за пропукване... както и да е идеята е, че реших да ползвам клипсове за пластмасова ламперия , работата тръгна, обаче там пък установих, че щипката, която хваща нута е много малка, защото е за пвц и като се понапъне от съхненето на материала, започва леко да отпуска.. :x И с оглед на това искам да попитам къде мога да си намеря подобни клипсове( кламери) за дървена ламперия нещо като този


Изображение

Ще съм благодарен на инфото, като искам да вметна че съвети от рода " купи си такер с пирони и ще се родиш " ( ще си купя, но не точно сега) или " закови го отгоре, кови ги в нута, всички така правят и е добре" ( може, не отричам) не се броят за верен отговор :weedman:
Предварително благодаря :partyman:
Вадим Владимиров - специалист
Без обид. Ще се придържа към четвъртата точка от подписа ти :wink: . Купи си пирони джамджийски 3-4см за 1,5-2 и будет тебе счастье!
juvesan - специалист
Ще се придържа към четвъртата точка от подписа ти
Еее...можеше от кумова срама да минем по точка 1 дееее :partyman: И като е тръгнало за науката на тези от 4-та точка - интересно ми е защо руският алкаш пляка от тези скоби смело и безотговорно :
защото е проЗ
защото така е свикнал
защото така е по-скъпо ( за клиента вероятно)
защото е по-мързелив ( тук вероятният победител е спорен)
защото не разбира от "дървения"
защото няма пари да си купи такер с пирони, а само винтоверт
или... ?
абстрахираме се от лафовете, че така ламперията "дишала" и се "местела" според влагата - това са търговски лафове ... аз си признавам, че от дърво не разбирам, и все пак - защо си дават този труд? :weedman:
jekasus - майстор
juvesan написа:
интересно ми е защо
Щото е по-лесно, ако нямаш такер или нейлер.
Вадим Владимиров написа:
заповядай
Дорого, епта :-D
Вадим Владимиров - специалист
Аз предложих вариант за 1,5-2 лв. Необходимо и едно по-малко чукче.
Изображение
juvesan - специалист
Щом държиш на клипс, заповядай тук има клипс
Видях ги тези, интересното е , че 100 броя клипсове за ПВЦ ламперия са 3 лева ( за 1 мм нут) а тези, чак пък по 15ст. на брой - малко се "оляха" :lol:
Щото е по-лесно, ако нямаш такер или нейлер.

Ами може би, макар че е странно да "блъскаш" с Макита или Бош ( последното не го броя за профи уред, ама нейсе) и да нямаш рубли ;) за нещо такова, спестяващо време и кинти :roll:

п.с :lol: Скоро видях някаква реклама на чук "кози крак" на известна фирма, 600 грама за 117 лева, за когото пишеше : Удря с 2 килограма.... :mrgreen:
Вадим Владимиров - специалист
Малко не разбрах отговора. А това за BOSH го отдавам на факта, че си ползвал зелената серия и то за нещо, за което не е предназначено. :wink:
juvesan - специалист
ползвал зелената серия и то за нещо, за което не е предназначено. :wink:
Охо... не се заблуждавайте, че като задавам лаишки въпроси за дървеният материал това значи, че съм виждал инструмент само на снимка :lol: Смея да твърдя, че сегашният ми винтоверт - Хилти е в пъти над всякакви комични бошове от Профи :lol: "синята" серия - лично аз , служебно съм имал 2 броя Бош с по 2 батерии ( единият беше никел металхидридни- другият с "литиеви"), във фирмата имаме около 9 броя Бош 14.4v мисля 2- с някакви 18 волта, 3 броя Хилти и 2 броя някакви на Вюрт. Може да се гъбаркате с мен, че си търся клипсове :rock: но наблюдение върху Бош имам поне от 15 години, зелена серия никога не съм и докосвал и смело заявявам - това БОШ вече е добрия инструмент на Любителя майстор И ако ще ме упреквате, че ползваме неправилният инструмент за нашата работа ще попитам - Защо САМО Бош ходят по фирмените сервизи ? Нищо де, всеки има право на мнение =D> ние поне бош няма да купим скоро.. Бош са добри, когато не си видял по -доброто :prayer:
Относно отговора пояснявам: странно е, че руснаците имат пари за фирмени инструменти , а не могат да си купят някакъв такер и се питам защо имат такова мислене.... :supz:
п.с Ако става дума за чукчето - схващам идеята, подхвърлих "обявата" без скрити мисли за разведряване на атмосферата, сетих се за рекламата и доста се посмях на тази характеристика :). Ако е прозвучало някак тенденциозно - извинявам се, не е нарочно :partyman:
jekasus - майстор
juvesan написа:
сегашният ми винтоверт - Хилти
След това спрях да чета....
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно клипс за дървена ламперия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: