Монтаж, топло и звукоизолации.
Здравейте, започнах ремонт вкъщи(къща на два етажа) смених цялата ВИК и се наложи в бокса да сваля цялата мазилка, имаше налепени плочки отпреди 20 години и мазилката на места беше напукана затова реших да я махна да си нямам проблеми. Та сега се чудя как да завърша бокса, който е около 5 кв., малък е и няма начин за преустройство. Първо си мислих да лепя фибран, но се отказах, вароциментова мазилка също отпада, спрял съм се на варианта с гипскартон за стените и тавана, заради малките размери питам дали мога за конструкцията да използвам UD профил 28/27 за пода и вертикала по стената, и CD 60/27 да влезе в UD-то за вертикалните профили, които ще хвана към тухлата с окочвач. Смятам че малкото квадрати няма да са проблем за такава конструкция. Ако нещо съм пропуснал моля споделете.
Pooh - майстор
Точно така се прави конструкция за предстенна обшивка. Какви са Ви притесненията?
Ами прочетох доста във форума и останах с впечатление че конструкцията за обшивката се прави с CW и UW профили които са широки и доста ще намалят кубатурата, но явно съм уцелил че и с CD и UD става от гледна точка на здравината и стабилноста на новоизградената стена. Благодаря за бързия отговор
Да сега разбрах, CD и UD се ползват за пледстенна обшивка и тавани, а CW и UW за преградни стени. Благодаря за инфото на страницата на Knauf открих достатъчно информация която ще ми потрябва. Поздрави!

Тема "Въпрос относно предстенна обшивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: