Монтаж, топло и звукоизолации.
jinio - специалист
Здравейте, искам да си направя външен WC, ката ще използвам едната стена на гаража. Размерите са 1.00м ширина, 3,5м дължина и височина 2,7м. Тухлите са четворки произведени през близката 83г. и искам да ги иззидам прави или болуме, както му казваме ние. Въпроса ми е можели да ги иззидам с лепило за плочки или с пяна за лепене и с кое от двете ако може става по здраво.Ето и предварителна схема.

Прикачен файл

WC.png
WC.png (7.57 KиБ) Видяна 6247 пъти
dadko - майстор
С лепило за плочки ще ти излезе доста по- скъпо отколкото с варов разтвор.
А пяна ползват за "зидане" с тухли "поротерм" ето един линк и клипче, но при тях кухините са доста по- малки отколкото на едновремешните тухли четворки и позволява да се полагат по този начин. При тях ще имаш пък доста разход на пяна...
bat_danio - специалист
според мен ако се вземеш да купиш две торби хидратна вар една торба цимент ~17лв на дребно + няколко чувала пясък-20 лв/тон (никога не съм купувал не знам колко пари е в чувал(сигурно чувала е по скъп от пясъка) ще иззидаш и измажеш ....ама т'ва е мое мнение. И да накиснеш варта във вода за няколко часа. За тия пари ще купиш 2-3 флакона пяна ама няма да ти стигнат според мен... и тва ако имаш пистолет и очистител за него ( не че за варта не ти трябва мистрия кофа лопата и корито но....Външния кенеф предполага къща/вила дето има такива работи.)

ЕДИТ: 0.3-0.5м3 пясък за измазване +250 тухли ако са прави редени +0,15м3 за зидария-тоест ако не го мажеш може да те оправиш и с една торба вар....

Тема "Зидане на WC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: