Монтаж, топло и звукоизолации.
boqnkov - специалист
Здравейте, колеги! Къщата ми е на груб строеж и сега реших една врата да я направя плъзгаща и ми се прииска да я вградя в стената. Стената е от итонг и е 15см дебела. Идеята ми е по някакъв начин да "изям" стената там където ще се прибира вратата. т.е. като се погледне в профил да не стърчи от стената, а и като се затваря да опира челно в "касата" на вратата, а не да я подминава. Така и горните водачи ще могат да бъдат "вкопани" в касата, а не да стърчат от стената. Идеята ми е че не знам с какво мога да "изям" 5 см от стената в дълбочина и площ колкото една врата. Не знам дали бях ясен.... :? Ще съм много благодарен ако някой даде акъл.
EDI - майстор
Адее, мечо почина. :-D Като никак не я виждам и аз тая, освен втора стена и вратата в кухината.Може да иззидаш 5 см итонг на половината стена, залепени до сегашната, като друг вариант.
Стиви - специалист
Най-лесно и стилно ще е да изрежеш стената напълно, да си монтираш вратата, а после да я скриеш с по един гипскартон от двете страни.
boqnkov - специалист
Еди, варианта с лепенето май е най - добър. Стената е с размери почти колкото вратата, така че няма да е разправия. Благодаря за отговотите!
tanosliven - специалист
Такива изпълнения ги правя с двойния диск и обеезателно с прахосмукачка .Режеш на черти които се чупят много лесно и после търкаш с 16 или 24 шкурка до изглаждане.

Тема "Изрязване на стена от итонг за "вграждане" на плъзгаща врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: