Монтаж, топло и звукоизолации.
Здравей те .Нов съм във форума,но това е най-подходящото място където мога да получа необходимия ми съвет.Имам стар гараж в който мазилката на тавана, а и на стените на места се рони.Има подпухнало,отворени вече "язви", пукнатини и др. Предполагам всичко това е в резултат на многото години и влагата просмукана през плочата на тавана.На самата плоча вече е направена изолация и мисля, че проблем с влагата не трябва да има.Сега ми е необходима помощ как и с какви материали да оправя проблемните места отвътре.Не искам да правя ново измазване, а само на необходимите места,колкото и да са те.Не съм наясно, каква е мазилката.. вероятно е вар с пясък.Отгоре е направена по - фина шпакловка, защото стените и тавана са гладки на допир а не едрозърнести.Не съм вещ и предполагам, че не се изразявам правилно, но очаквам коректно мнение или съвет и точните наименования на нещата които сами необходими.Навярно трябва да изкъртя и почистя подпухналите места до здрава мазилка, след това ми казаха, че може да се използва някакъв грунд и после да се замаже с гипсова смес.Дали е така ..надявам се тук да разбера. Накрая искам да боядисам.Друг грунд необходим ли е преди това. Използвал съм няколко пъти дишаща интериорна боя/латекс на варова основа/на "Мефисто"за освежаване на тавани.Приложима ли е тук или ще ми препоръчате друго..като мисля тавана да е бял, а стените някакъв светъл цвят.
Прилагам снимки от стените и тавана, за да се види проблема.

Прикачен файл

20141013_220054.jpg

Прикачен файл

20141013_220455.jpg

Прикачен файл

20150503_122553.jpg

Прикачен файл

20141013_215909.jpg
nikolovvd - майстор
Първо провери здравината на варовата мазилка. Ако се рони лесно с ръка, то само с грунд няма да стане според мен.
Задължително трябва да свалиш, това което е "цъфнало".
Като се има пред вид, че става дума за гараж, то гипса няма да е най-подходящия материал. Аз бих ползвал гладга мазилка "Испански зид" за външна употреба. Като се разтвори става като гъста майонеза. Нанася се лесно и може да се работи продължително време, т.е. става и за любители. Като се нанесе стената придобива бежов цвят, но като изсъхне става снежно бяла благодарение на мраморното брашно в нея. Няма нужда от боядисване и е много издържлива на атмосферни влияния.
Проблемните зони до тухла и бетон ли да се зачистват ..или просто до по здрава мазилка? Като по зачистя дадено проблемно място ..ми се струва, че не се рони повече и си мисля, че като цяло е здрава стара мазила. Интересуваме въпреки това..трябвали да използвам грунд (име на грунда) и той по-специфичен ли е за тази мазилка, за която споменавате. От препоръката ви разбирам,че е по-здрава и подходяща за употреба за вътрешните стени и тавана.Мога ли да я намеря в големите строителни маркети..и това ли е името.."гладка мазилка -Испански зид". Ще ми се наложи да боядисвам,защото ще стане на петна ..старата..на доста места новата.. И тук ще попитам за препоръка..когато стигна до този етап..друг вид грунд (какъв)преди боядисването да използвам ли и имали значение боята(каква). Като цяло ме интересуват: правилните подходящи материали..реда и начин на използване и точните им наименования, за да успея да ги намеря. Благодаря за съвета и вниманието ви.. и ще се радвам, ако имате възможност да ми отговорите отново.
EDI - майстор
Ами ще ти кажа как правя аз и от години нямам никакви проблеми.Изчисти всичко подкожушено и ронещо се до здрава мазилка.Удари един дълбокопроникващ акрилен грунд, може да ползваш и CN94 за критични основи на ЦЕРЕЗИТ и с бяла шпакловка за ТИ заравни дълбоките дупки.После удари една ръка бяла шпакловка за ТИ с мрежа, удари още една ръка за изглаждане и го остави така.Без боя и без каквото и да било после.Ще забравиш за проблеми със стените и тавана следващите много години.Естествено, следва да си оправиш течовете отгоре.
toolegittoquit - майстор
Според мен трябва да се махне до здраво. После има варианти за замазване. Колкото и да гримираш стара баба, млада булка няма да стане.

Тема "подпухнала шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: