Монтаж, топло и звукоизолации.
Привет на всички. Нов съм в този форум. Бих искал искал да попитам няколко неща. Надявам се да съ уцелил правилния раздел :)
В момента си правя ремонт на жилището (тухлен апартамент на втори жилищен етаж). Имам външна изолация със стиропор 5 см. Сега си слагам гипсокартон (9,5 мм) и минерална вата (10 см) на таваните. Вътрешна изолация на стените нямам, защото апартамента е "среден" (почти всички стени са "вътрешни"). Във всекидневна (кухненски ъгъл с включена мека мебел) едната от стените е външна с прозорец и една е към стълбището.
Въпросът ми е има ще имам ли проблем с мухъла ако изолирам споменатите по горе две стени (една външна и една към стълбището) с фибран 2 см.?
shipochki - напреднал
За вътрешната изолация с фибран нямам компетентно становище но по принцип съм против .
Това ,което категорично мога да кажа е че гипсокартон 9мм еднопластово на таван не се монтира.
Последна промяна от shipochki на пет юни 19, 2015 6:00 pm, променено общо 1 път.
shipochki написа:
Това ,което категорично мога да кажа е че гипсокартон 9,5 еднопластово на таван не се монтира.
Колега, аз не съм компетентен по тези неща, но мога ли попитам защо гипсокартон от 9,5 мм за изолация на таван не се използва?
8180 - майстор
shipochki написа:
За вътрешната изолация с фибран нямам компетентно становище но по принцип съм против .
Няма проблем с Фибрана за ВЪТРЕШНА ТИ, дори има предимства.
Ако въпросната външна стена няма външните 5см ЕПС, опитай да монтираш повече от 2см (5см мин.) Фибран. Към стълбището е по-спокойно.
Няма проблем с Фибрана за ВЪТРЕШНА ТИ, дори има предимства.
Ако въпросната външна стена няма външните 5см ЕПС, опитай да монтираш повече от 2см (5см мин.) Фибран. Към стълбището е по-спокойно.
Благодаря за съвета
shipochki - напреднал
tihomir_e написа:
shipochki написа:
Това ,което категорично мога да кажа е че гипсокартон 9мм еднопластово на таван не се монтира.
Колега, аз не съм компетентен по тези неща, но мога ли попитам защо гипсокартон от 9,5 мм за изолация на таван не се използва?
Ами причините са няколко:
1 Няма такава система по техническите проспекти.
2 . Дори и да не ти дреме за системите трябва да сложиш профилите през 30 см иначе провисва картона ( даже и през 40 см провисва) . Да речем че си държиш на девятката и наредиш скарата през 30-35 става вече много нерентабилно.Повече фира на картона повече ЦД профил , консумативи и т.н.
3. Рапидите трябва да се навиват изключително прецизно , защото вече захващат по малко гипсокартон и всеки милиметър пренавиване е есе едно нищо не си "хванал"
4. Не може да монтираш нищо по тавана с дюбели тип "охлюв"
Повярвай ми монтирал съм много гипсокартон и до сега не съм видял някъде 9мм на нормална скара да не е виснал след максимум 2 години.Гипсокартон с такава дебелина се използва за съвсем различни цели .

Тема "Моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: