Монтаж, топло и звукоизолации.
tanosliven - специалист
bobko написа:
Гипскартон на лепене ще ти реши проблема.
А пукнатините ?
andy2000 - специалист
И аз това се чудя. Лепя ГК по стените, шпакловам, боядисвам. Няма ли после да тръгнат пукнатини отново? :?
bobko - специалист
Ако са малки няма.
andy2000 - специалист
Е тези моите към графата малки ли спадат? :-D
Май са бая големички.
marian1 - майстор
За пукнатините нищо не мога да ти кажа - питай специалист, но за картона - смятам, че ще е грешка да се лепи. Защото тези пукнатини идват от нещо - примерно напрежения, размествания, слягания или нещо което не се сещам.Залепения картон ще има склонност да отлепи тук-там, при това положение.
Мрежа с шпакловка не съм сигурен дали ще издържи на напукване.
Всичко това ме кара да си мисля, че от посочените от теб, най-добрия вариант е картон на скара.
andy2000 - специалист
marian1 написа:
За пукнатините нищо не мога да ти кажа - питай специалист, но за картона - смятам, че ще е грешка да се лепи. Защото тези пукнатини идват от нещо - примерно напрежения, размествания, слягания или нещо което не се сещам.Залепения картон ще има склонност да отлепи тук-там, при това положение.
Мрежа с шпакловка не съм сигурен дали ще издържи на напукване.
Всичко това ме кара да си мисля, че от посочените от теб, най-добрия вариант е картон на скара.
Ясно.
А все пак някой с по-конкретни идеи откъде могат да идват пукнатините?
Къщата е гредоред, строена е 50-те години на миналия век, т.е. е на около 60-65 години.
Не ми е ясно как може да сляга, освен ако няма подпочвени води?
Ако има напрежения нямаше ли вече грубо казано да се е срутила?
Под размествания какво имаш предвид?
Благодаря за отговорите!
VLADO66 - майстор
Трябва да ги разчоплиш и да видиш дали тухлите са напукани.Пукнатината над вратата може да е от лош и увиснал трегер над касата.
andy2000 - специалист
VLADO66 написа:
Трябва да ги разчоплиш и да видиш дали тухлите са напукани.Пукнатината над вратата може да е от лош и увиснал трегер над касата.
Ясно, първо това ще направя.
Ако тухлите са здрави проблемът е козметичен, нали така?
Ако са напукани и те вече имаме проблем с конктрукцията и проблемът е голям? :?
Лошото е, че имам пукнатина и по подови прочки на 1 етаж и тя е дълга около метър и повече.
Освен това имам и пукнатина на външна стена, която минава и през пътеката около стената.
Ще кача още малко снимки.
VLADO66 - майстор
Качи снимки на къщата от всички страни.Може да има слягане,причини много.
andy2000 - специалист
Ето още малко снимки. Сивите плочки имат една цепнатина, която обхваща четири плочки.
Външна цепнатина на къщата няма, само на пътеката, но там е по-скоро от некачествено строителство.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тема "Изправяне на криви стени + пукнатини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: