Монтаж, топло и звукоизолации.
mici - специалист
Искам да залепя алуминиево (домакинско) фолио с размери около 40х260 см за стена с хоросанова мазилка. Не е задължително да е идеално гладко, но да не е много набръчкано. Чудя се с какво, за да не се отлепи след седмица или месец. Моля за съвети.
ivouz - специалист
С флексово за плочки.
todortv - майстор
Фолиото няма да реши проблема на комина ти... :)
mici - специалист
todortv написа:
Фолиото няма да реши проблема на комина ти... :)
Да, наистина, проблемът е в комина. Явно и ти, колега, имаш подобен проблем. И как го реши?
todortv - майстор
Къртиш до бетон. Обезпрашаваш с влажна кърпа.
Мажеш две ръце с автолак, 10-12лв кутията.
Като изсъхне отгоре грунд бетон-контакт. Аз грунда го правя с Ц200 разреден с вода 1:1.
След това шпакловка и боя, тапети .....

П.П. Горе на комина задължително шапка, иначе пак ще имаш проблем.
:partyman:
mici - специалист
О! При мен проблемът е друг: Блокът ни е строен в края на 60-те години, класическо строителство. Отоплявам се с климатик, но два етажа по-долу горят дърва. Стената, където минава комина е приятно топла, но... стената вероятно с годините е получила някакви микропукнатини, та мирише на дим и то не само през зимата, но и сега, през лятото. И то само в частта от стената, където минава техния комин. И си мисля да залепя ивица алуминиево фолио отгоре до долу, за да огранича проникването на газове и миризма на дим. А върху фолиото - някакъв тапет. Разбирам, че кардиналното решение е свързано с къртене, но ще го оставя като резервен план. Ще пробвам предложението на ivouz, на когото благодаря.
todortv - майстор
Аз също се топля с климатик и палят долу.
Докато не се затворят пукнатините и коминът да се "импрегнира" и не се оправи горе,
нищо няма да спре миризмата. Миризма под фолио не стои. :razz: Не е нужно да има петна по комина и пак да мирише.
Минал съм по този път.
Ти си знаеш. :partyman:
mici - специалист
Благодаря, todortv, ще помисля, ще обсъдим семейно какво да правим.

Тема "Как да залепя Al-фолио за стената?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: