• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
bervo - напреднал
Здравейте,сдобих се с апартамент старо строителство,искам да ползвам печка на дърва но пред комина има два реда тухлипрез които е оставена дупка която стига до коминното тяло,чудя се да ги бутна ли тея два реда от тухли които са странни понеже са 9,5/14,5/28 см и да се включа директно в комина,понеже ме притеснява дима да не тръгва по дупките на тухлите.Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно,защо и какъв е смисълът от тея тухли?
jekasus - майстор
Една снимка много ще каже...
bervo - напреднал
Това е,на първчта снимка се опитах да напиша кое до къде е

Прикачен файл

IMG_20150820_094453.jpg

Прикачен файл

IMG_20150820_094444.jpg

Прикачен файл

IMG_20150820_094435.jpg
nikolovvd - майстор
Има кюнци с такава дължина, т.е. от розетката до комина слагаш едно такова парче 15, 20 или повече сантиметра и следващото парче, дали кривка или право, да влиза в него.
Ако искаш направо набиваш едно дълго парче.

Прикачен файл

Кюнци.jpg
Кюнци.jpg (14.88 KиБ) Видяна 6571 пъти
dadko - майстор
Да не би с тези тухли да е иззидан допълнителен комин на някой от долните етажи? Аз бих полюбопитствал какво се крие зад тях. С големия чук... ;-) Направо бих ги съборил до една-може да излезе зад тях някоя делва с жълтици... Но виж преди това как е по план. Все някакви чертежи трябва да имаш... Тухлите четворки не са носещи, така, че няма да ти падне тавана над тях. Виж как е положението и на другите етажи, преди да предприемеш нещо. За мен този зид е недомислица.
chapara - майстор
Това е обзидан бетон, нещо като топлоизолация. Така са много основи на къщи. А тия кабели въобще нямат място на комина :axe:
nikolovvd - майстор
chapara написа:
... нещо като топлоизолация.
И ако си припомним темите за избила чернилка и/или миризма от комина, ще се сетим защо е направена тази "обшивка" от тухли. :)
chapara - майстор
nikolovvd написа:
chapara написа:
... нещо като топлоизолация.
И ако си припомним темите за избила чернилка и/или миризма от комина, ще се сетим защо е направена тази "обшивка" от тухли. :)
Ти го каза, аз не исках да се задълбочавам :wink: Също и за почернели боядисани стени и за тапети. А за акомулиращия ефект няма да говориме :wink:Не бива всичко с голямия чук, някой го е направил, имал е идея и проект. Защо ли ще се хабят да го направят :?:
dadko - майстор
Хубу, де. Казвам какво бих направил аз. Щото ще се спечели място. Автора на темата има глава на раменете си и сам решава. Апартамента си е негов. А колкото до това как и колко тухлата четворка ще спре чернилката ако тръгне...??? Спорен въпрос. Има си далеч по- добри и съвременни материали за целта, които не са с денелина 25 см.
chapara - майстор
чудя се да ги бутна ли тея два реда от тухли които са странни понеже са 9,5/14,5/28 см
Това едно на ръка, но за кабелчето е по интересна темата :-D
  • 1
  • 2

Тема "Стена пред комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: