• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
bervo - напреднал
Значи,най-сигурно е че трябва да вкарам кабела под картона в тавана.Само не намирам логика защо са го изпълнили с два реда тухли,а и защо щом го обличат с тухли не го обличат целия а само част от него.да уточня че не съм стротел и искам съвет за да знам калво да изисквам като изпълнение
chapara - майстор
bervo написа:
Значи,най-сигурно е че трябва да вкарам кабела под картона в тавана.Само не намирам логика защо са го изпълнили с два реда тухли,а и защо щом го обличат с тухли не го обличат целия а само част от него.да уточня че не съм стротел и искам съвет за да знам калво да изисквам като изпълнение
Че не си добър фотограф стана ясно, но и не обясняваш добре. Не виждам къде са тези два реда тухли :? Нужен ти е проекта на сградата или виж в комшиите от горе и от долу как е? Възможно да е бил облечен и някой да ги е съборил ако примерно не е влизал някой гардероб :-D На ъгъла кой събори мазилката та се виждат ребрата на тухлите? Тоя Джеки си нема работа да те кара да снимаш че сега да гадаеме :toimonster: А и не каза какъв тип строителство е сградата и от коя година? Има значение като ще хвърляме на БОБ :-D
koveslav - майстор
Това е един ред тухли "четворки", а не са "два реда тухли".Аз бих облякъл и голата(видимата) страна на комина с тях и здраво да измажа.С комин майтап няма,нека да е "облечен" дебело!!! После слагаш парче тръба в отвора,както те съветваха и си гледаш кефа.Също така потвърждавам,че кабела няма място там по никакви причини и съображения.
chapara - майстор
koveslav написа:
Това е един ред тухли "четворки", а не са "два реда тухли".Аз бих облякъл и голата(видимата) страна на комина с тях и здраво да измажа.С комин майтап няма,нека да е "облечен" дебело!!! После слагаш парче тръба в отвора,както те съветваха и си гледаш кефа.Също така потвърждавам,че кабела няма място там по никакви причини и съображения.
Заключението на дискусията ти абсолютно вярно :supz:
jekasus - майстор
chapara написа:
Тоя Джеки си нема работа да те кара да снимаш че сега да гадаеме
Май правилно постъпих и темата долу-горе добре се разви :-D
Че някои първо къртят , после се чудят и след това питат...
bervo - напреднал
Да отбележа че пред комина не е къртено,изкъртена е преградна стена 12,5см и е преместена с 40 см. Тухлите бе са четвоеки и утре ще ви докажа като снимам една тухла от тези до една четворка.блока е тухлен пакето повдигащ .за кабелите разбрах и отбелязах че ще се преместят.
bervo - напреднал
Това са тухлите

Прикачен файл

IMG_20150821_115812.jpg

Прикачен файл

IMG_20150821_115937.jpg

Прикачен файл

IMG_20150821_120006.jpg
prascho - майстор
Не проследих дискусията задълбочено, но ситуацията е като вкъщи. Направен е двоен комин в едната стая /първа стая/. Вторият извод е изведен през стена от тухли четворки "на булме" в съседната стая /втора стая/. След това стената "булме" са я преместили с 40 см от втората към първата стая. Фактически тялото на комина е преминало от първата във втората стая. Сега пред комина е останала частта от стената "на булме". Подозирам, че тялото на комина е направено или от четворка "на булме" /по вероятно/ или от единични тухли. Та затова колегата вижда през отвора на втората стая двоен ред тухли.

П.П. Бе по-просто е от описаното :-D .
  • 1
  • 2

Тема "Стена пред комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: