Монтаж, топло и звукоизолации.
maroka - специалист
sirko написа:
Повечето читави механизи били такива, така ми обясни човека който ще ги прави, с долно водене нямали опция за реглаж и т.н
Aко това наистина го е казал човекът, който ще ги прави - силно ти препоръчвам да го смениш на момента!
Механизмът с долно водене е измислен за такива ситуации, ето ти и малко факти за него:

- повече от приличен реглаж, за разлика от този с горно водене.
- много по лесен и прецизен реглаж, можеш да си го правиш периодично и сам
- много по стабилно водене на вратите. Имаш фиксираща точка в двата края на вратата. При горното водене фиксиращата точка е само една и вратата направо си хлопа.
- не изисква допълнително укрепване на щурца.
- по-безшумно движение при плъзгане, поне при тези, които аз съм монтирал.

Можеш да ме цитираш на "колегата", за да не те вкарва в някакви филми :)

PS. Сега се загледах пах в схемата. Вратите масивна рамка ли са ти и каква им е дебелината ?
И всъщност колко е общата височина ?
sirko - специалист
Вратите ще са две от ПДЧ с по едно принт стъкло/огледало 60х80 незнам по колко кг ще излезнат, височина около 2м - като другите врати в коридора.
Има ли механизми с долно водене и същевременно с плавно затваряне?
maroka - специалист
sirko написа:
Вратите ще са две от ПДЧ с по едно принт стъкло/огледало 60х80 незнам по колко кг ще излезнат, височина около 2м - като другите врати в коридора.
Има ли механизми с долно водене и същевременно с плавно затваряне?
ПДЧ - 14 кг. на кв.м.
Стъкло 4 мм - 10 кг. на кв.м.
Калкулацията можеш да си направиш и сам.

Механизми с долно водене+опция за плавно затваряне има достатъчно. Няма от какво да се притесняваш :)
Чираче - майстор
maroka написа:
sirko написа:
Повечето читави механизи били такива, така ми обясни човека който ще ги прави, с долно водене нямали опция за реглаж и т.н
Aко това наистина го е казал човекът, който ще ги прави - силно ти препоръчвам да го смениш на момента!
Механизмът с долно водене е измислен за такива ситуации, ето ти и малко факти за него:

- повече от приличен реглаж, за разлика от този с горно водене.
- много по лесен и прецизен реглаж, можеш да си го правиш периодично и сам
- много по стабилно водене на вратите. Имаш фиксираща точка в двата края на вратата. При горното водене фиксиращата точка е само една и вратата направо си хлопа.
- не изисква допълнително укрепване на щурца.
- по-безшумно движение при плъзгане, поне при тези, които аз съм монтирал.

Можеш да ме цитираш на "колегата", за да не те вкарва в някакви филми :)

PS. Сега се загледах пах в схемата. Вратите масивна рамка ли са ти и каква им е дебелината ?
И всъщност колко е общата височина ?

Даваш съвети, и сам си вярваш. Само където аз не съм съгласен. Имам монтирана врата от алуминиева дограма с долно водене от "майстор". Такава грозотия не си виждал. Шумна, трудно се движи, долната водеща релса я вкопа в теракота, където се събират всякакви неща. Сам съм монтирал две врати с купени механизми с горно водене. Едната е от ламинирано ПДЧ, а другата е с метална конструкция, в горната част е остъклена, а долната от едната страна е гипскартон, а от другата дървена ламперия. И двете врати се движат абсолютно безшумно, не хлопат, и с лекота. Направо красота. Умишлено накарах "майстора" на вратата с горно водене сам да направи разликата. Така се засрами, че чак ми стана жал за него. А е човек с опит, и на възраст над 50те.
maroka - специалист
Даваш съвети, и сам си вярваш. Само където аз не съм съгласен. Имам монтирана врата от алуминиева дограма с долно водене от "майстор". Такава грозотия не си виждал. Шумна, трудно се движи, долната водеща релса я вкопа в теракота, където се събират всякакви неща. Сам съм монтирал две врати с купени механизми с горно водене. Едната е от ламинирано ПДЧ, а другата е с метална конструкция, в горната част е остъклена, а долната от едната страна е гипскартон, а от другата дървена ламперия. И двете врати се движат абсолютно безшумно, не хлопат, и с лекота. Направо красота. Умишлено накарах "майстора" на вратата с горно водене сам да направи разликата. Така се засрами, че чак ми стана жал за него. А е човек с опит, и на възраст над 50те.
Колега - не давам съвети, давам решения. При това многократно доказани в годините.
Няма универсален механизъм, има оптимален такъв за конкретен случай. В тпзи случай съм го посочил.
Ако се зачетеш внимателно какво е написал Автора в първите си постове сам ще стигнеш (надявам се) до същия извод.

Сега по твоите коментари:

- плъзгащи алуминиеви портали с долно водене съм виждал доста. Да сравняваш такъв портал с интериорна плъзгаща система е меко казано смехотворно. Те нямат нищо общо бе човек :) Май не си наясно за какъв механизъм иде на реч :)

- за споменатите от теб врати: правилно си избрал горно водене за тази, която е от метална конструкция+стъкло+гипскартон+ламперия.
От една страна в метала по-трудно ще вградиш долния носещ механизъм, от друга механизмът с горно водене носи и повече килограми.
Добър избор, защото някой ден можеш да решиш да налепиш и плочки на вратата, че и някой тапет за "уникална красота".

Нямам нищо лошо да твориш такива красоти у вас, но да заблуждаваш хората, че това е оптимален вариант е комично.
Дали си съгласен, или не - няма никакво значение.
Важно е човекът да вземе правилното за него решение, което ако не си разбрал може да е свързано с прилични ремонтни дейности, които определено не се налагат в случая.
darakchiev - специалист
maroka.
Дай някой линк към магазин за такива плъзгащи системи, че и аз обмислям
една плъзгаща врата. Каквото потърсих в гугъл все излизат модели които
са за гардероби и шкафчета.
sirko - специалист
Ходих в склада им да ги гледам механизмите и няй вероятно ще слагаме такъв, само трябва да го съгласувам с майсторите които ще праят вратите. Дайте и мнение за този механизъм
maroka - специалист
sirko написа:
Ходих в склада им да ги гледам механизмите и няй вероятно ще слагаме такъв, само трябва да го съгласувам с майсторите които ще праят вратите. Дайте и мнение за този механизъм
Не е за препоръчване. Избрал си си механизъм за корпусен гардероб с горно водене, чието приложение за ниша е неприемлив вариант.

1- пак минаваш през усилване на трегера
2- нямаш реглаж
3- за капак на всичко е най-евтиният от серията Top Line
4- ще имаш технологични и видими фуги между врати и пода/трегера
5- ще трябва да се монтира горна и долна конструкция, необходими за монтажа на водещи релси. Ще се мъчат момчетата...а ти ще се спъваш като влизаш.
6- ще стане грозно. Аз мога да си го представя, ти засега не ;)
7- доколкото си спомням вратите са ти с комбиниран пълнеж. Е за такива врати пък хептен не става.

Специално този модел се използва масово за производство на евтини гардеробчета, тип мебелни вериги.
Обаче пък е евтин :)

Давам ти три доставчика, като ги подреждам по качество, спрямо нещата които съм правил:

1- Командор
2- Севрол
3- Лагуна

Който и от тях да избереш няма да сбъркаш.

PS. И понеже стана дълго ти предлагам, ако имаш нужда от още инфо да ми изпратиш файла ти в dwg или dxf и направо ще ти нанеса вратите нагледно.
Няма да е безплатно разбира се, не съм се потил толкова да пиша напразно...ще ти струва кутийка Астика :)

PS2: darakchiev - надявам се инфото да ти е полезно.
sirko - специалист
Поради липса на финанси чак сега започнах отново с ремонтите. Днес направих скарата и затворих, утре шпакловка и т.н. ето 2 снимки моля за мнение/критика.

Прикачен файл

2016-02-27 19.22.15.jpg

Прикачен файл

2016-02-27 14.57.52.jpg
maroka - специалист
Посоката е ясна :)

Пусни някоя снимка, след като стане готово :)

Тема "Плъзгаща врата върху картон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: