Монтаж, топло и звукоизолации.
sirko - специалист
Ще слагам плъзгащи врати на една ниша в коридора и трябва да спусна тавана надолу да за се получи нещо като щурц, стената от картон която трябва да слезне надолу е 2м дълга и 60см широка, от двете страни трябва да излезна на "нула" с мазилката, тъй като вратите са с горно водене ще има повечко напрежение на тази стена, с какви профили да я направя (предполагам не със UD и CD) за да стане макс стъбилна и на не пука м/у картона и стените.
Става въпрос за стеничката в оранжево на чертежа.

Прикачен файл

gk.png
gk.png (26.73 KиБ) Видяна 7754 пъти
sirko - специалист
С този UA профил го окрайчвам по стените и тавана ли? За вътре скарата пак ли с него?
Сори за лайшките въпроси но съм правил само 2 тавана (в банята и WC-то ми) и са ми познати само UD и CD профилите.
jekasus - майстор
sirko написа:
С този UA профил го окрайчвам по стените и тавана ли? За вътре скарата пак ли с него?
Сори за лайшките въпроси но съм правил само 2 тавана (в банята и WC-то ми) и са ми познати само UD и CD профилите.
въпроса, нали за оранжева част? за там е отговора на Пух.
по-точно за долната част на "трегера" ти трябва УА-профил.
sirko - специалист
Да, за оранжевата стена. За трегера UA, за вертикалите към стните и горе на тавана пак ли UA? Върте скатара с какви и през колко см?
gogitko - специалист
UW
Последна промяна от gogitko на съб сеп 19, 2015 11:49 pm, променено общо 1 път.
Pooh - майстор
gogitko написа:
UD
:lol: :lol: :lol:
Може ли една схема на връзване на UA с UD профили? И изобщо - как точно се прави стена с UD-та?
sirko написа:
Да, за оранжевата стена. За трегера UA, за вертикалите към стните и горе на тавана пак ли UA? Върте скатара с какви и през колко см?
За трегера - UA, който е вкаран в UW. От горната страна на така получената кутия се монтира с рапидки "копчета" още един UW профил. По стените и тавана - UW профили и вече през 60см. (40см. ако искате да е по-здраво) се пускат CW профили. UA профилът се монтира с планки и анкери към стените.

П.П. Цялата система, трябва да е здраво захваната и да не се "мърда" в никоя посока - проверка - свободен вис на поне 100 литра живо тегло. :wink:
Най-лесно и здраво с дървена греда Дървена греда с размера на УВ профила .Гредата я мушкаш в Ув профила . 50 мм , 70,5 мм , 100 мм
maroka - специалист
А кое налага използването на механизъм с горно водене?
Защото виждам, че цялата ти чуденка идва оттам :)
sirko - специалист
Повечето читави механизи били такива, така ми обясни човека който ще ги прави, с долно водене нямали опция за реглаж и т.н

Тема "Плъзгаща врата върху картон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: