Монтаж, топло и звукоизолации.
Pooh - майстор
Добре, да дам и своя принос в тази "драма" - корков тапет. Достатъчно тънък, за да не пречи на вратата и добър демпфер на звукови вълни ... а и си е ефектен, за любителите на дървесина.
Иначе личното ми мнение е, че всички интервенции по вече налепен гипсокартон, само ще доведат до повече проблеми.


П.П.
torbalan написа:
Предлагам го за да се хване втори лист. Като няма конструкция, как по друг начин да го хванеш?
Лепи се директно отгоре на тънък гребен, с разминаване на фугите. Става по-здраво, отколкото лепене на стена. :wink:
torbalan - Дървен философ
Не съм предполагал, че върху лепен гипсокартон може да се лепи втори пласт. :)
Дори бях предложил при дюбелирането да се ползва силикон, за да се хванат двата пласта един за друг.


А това с корковия тапет няма да е ефикасно. Дрънченето ще си остане... За да намали резонанса си трябва маса. Ако се залепи втори ласт гипсокартон ще има ефект, но от корков тапет - ефекта ще е нула...

Ако корковия тапет е между две твърди повърхности - съгласен съм, че ще намали предаването на вибрациите от едната към другата...

Но при голяма площ, върху гипсокартон - няма да промени нищо...

Както и предложените други видове тапети - течни и т.н.
tysonlkr - специалист
Предполагам в стаята няма никакви мебели :?
Ако е така то със вкарването на мебели в стаята ехото щеизчезне :wink:
Cyberdyne - помощник
В крайна сметка проблемът е почти решен - казвам почти, защото надупчих 70% от картона и го напълних през дупките - дразнещото кънтене като цяло изчезна.
Малко се олях отначало с пълненото и взе да пука за 1-2 часа леко, но не отлепи и не нагъна картона.

Иначе бях си приготвил едни тапи - пълня през дупката, вадя пистолета и слагам тапата - да не излиза - иначе става страшно. На следващия ден - леко изваждане на тапите, малко шиитрок, боята е от хубавите в тази стая и позволява поправки - абсолютно нищо не си личи.

яд ме е, че не напълних останалата част - не ми стигна пяната - 3 флакона бях взел. Може би след време ще го направя, ако усетя някакво остатъчно кънтене.

Благодаря много за съветите ;)
Ivelin79 - напреднал
Здр. Според мен лепенето на картон е крайна мярка. Лепя само и единствено ако се наложи в баня и стълбища по стените. За да направиш перфектно прави ъгли и стени на лепен картон играчката е голяма а и се губи ефекта от шумизолирането защото няма как да поставиш изолация.И ма 1 вариант за шумоизолиране на лепен картон виждал съм го в чужбина но го ползват много рядко. За целта използват машина която вгарва някви топчета. В България дали има такава машина и съответно материала който използват нямам идея. В чужбина 95% от стените са на конструкция. За преградни стени и обшивки има специални детайли чрез които се постига по добър ефект при шумоизолиране от колкото при стандартните обшивки и преградни стени. Минуса е че излиза по скъпо и отнема малко повече време от обикновено.
Последна промяна от Ivelin79 на чет фев 25, 2016 8:46 am, променено общо 1 път.
Cyberdyne - помощник
При нас беше крайна мярка по ред причини на тази малка стена заключена между комин и врата в другия край - на всякъде другаде е с конструкция, вата и изолирани профили към стената с лента. Подозирах, че ще има проблем - но той се оказа прекален :) В крайна сметка добре, че има добри хора тук.
Ivelin79 - напреднал
Cyberdyne написа:
При нас беше крайна мярка по ред причини на тази малка стена заключена между комин и врата в другия край - на всякъде другаде е с конструкция, вата и изолирани профили към стената с лента. Подозирах, че ще има проблем - но той се оказа прекален :) В крайна сметка добре, че има добри хора тук.
Да ти споделя аз от скоро се завърнах в България. Направих тук 3 цели апартамента и 95% от стените са обшивки понеже обличаш старите стени не изграждаш нови. И при мен имаше краен вариант лепих едната вътрешна стена в хол за да не увелича стандартния размер на отвора за интериорните врти на клиента. В такива случаи могада мина през себеси за да не набутам човека да поръчва по широки каси от стандартните. За съжаление голяма част от хората не разполагат с нужните средства да си направят качествен ремонт! Правил съм къщи на хора които разполагат с стедства и разлика има!
Cyberdyne - помощник
Точно това беше проблема - но не заради цената, а естетиката всички врати в коридора да са с еднакви каси. Разликата щеше да е около 5-7 см с конструкция - стената беше крива на вълна. На лепене се получи перфектното решение.
Ivelin79 - напреднал
Cyberdyne написа:
Точно това беше проблема - но не заради цената, а естетиката всички врати в коридора да са с еднакви каси. Разликата щеше да е около 5-7 см с конструкция - стената беше крива на вълна. На лепене се получи перфектното решение.
Хубаво е че сте се съобразили и сте обърнали внимание защото има хора които не го правят бързат да завършат и не обръщат внимание. За обшивки има метал който е с периферия 2см. визирам CD и UD профили. Чрез тях минимума който можеш да постигнеш е 3.5см. при завършена обшивка. Разпитвал съм в България за такива профили но без успех може и да има някъде но до момента не съм открил.
torbalan - Дървен философ
Ivelin79 написа:
... За обшивки има метал който е с периферия 2см. визирам CD и UD профили. Чрез тях минимума който можеш да постигнеш е 3.5см. при завършена обшивка. Разпитвал съм в България за такива профили но без успех може и да има някъде но до момента не съм открил.
Чак 2 см. няма как да стане с масовите прпофили, но 3.5 не е проблем.
Вместо окачвачи - хващаш на стената парчета UD и за тях хващаш странично CD-то. така ще имаш конструкция, която е на 3.5 см. от стената.

Тема "Ехо от гипсокартон на лепене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: