Монтаж, топло и звукоизолации.
Cyberdyne - помощник
Ситуацията е следната: Една от стените в спалнята, където е вратата, е с гипсокартон на лепене за изравняване на много крива стена.
Появи се ужасно ехо. Лошото е, че всичко е вече на етап завършване и е монтирана вратата.
Някаква идея как да разкараме проблема?
Дебели тапети ли да налепим, от тези рауфазер с дървените частици? 8-[
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мебелите ще оберат. И е вариант дупчици и по малко пяна. Но по малко, да не раздуе
Чак пък ехо .... :shock:
torbalan - Дървен философ
Втори пласт гипсокартон хванат с дюбели в стената?
Възможно ли е?

Ако слагаш - може да слагаш и силикон, с който да го залепиш за първия пласт, но не разчитай само на силикона - дюбели и то доста...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
torbalan написа:
Втори пласт гипсокартон хванат с дюбели в стената?
Възможно ли е?

Ако слагаш - може да слагаш и силикон, с който да го залепиш за първия пласт, но не разчитай само на силикона - дюбели и то доста...
???!!!
Cyberdyne - помощник
За съжаление вече не мога да сложа втори гипсокартон заради поставената врата.

Гледам решение с мазилка - течен тапет - пишат че е с добра шумоизолация.
torbalan - Дървен философ
n_a написа:
torbalan написа:
Втори пласт гипсокартон хванат с дюбели в стената?
Възможно ли е?

Ако слагаш - може да слагаш и силикон, с който да го залепиш за първия пласт, но не разчитай само на силикона - дюбели и то доста...
???!!!
Какво те учудва?

Слагаш листа, дупчиш двата листа там, където ще бъдат винтовете, със свредло с диаметър равен на диаметъра на винтовете, които ще ползваш...
Сваляш листа, разпробиваш във вече направените отвори с диаметър такъв, че да вкараш дюбелите, поставяш дубелите, връщаш картона на мястото му и го хващаш във вече поставените дюбели...

За съжаление, вече не става...
Cyberdyne написа:
За съжаление вече не мога да сложа втори гипсокартон заради поставената врата.

Гледам решение с мазилка - течен тапет - пишат че е с добра шумоизолация.
При това положение - пяна. Ако не ти е много жал за картона - има пяна, която не раздува. Купуваш от нея, правиш дупчици и през тях пълниш. Като се залепи за стената с пяна ще е по-добре...
Cyberdyne - помощник
Всъщност доста хитра идея ми даваш.
Монтажна пяна за изолация нали. От опита ми с нея раздува значително по-малко - розовата на церезит съм ползвал.
torbalan - Дървен философ
Точно за нея говоря.

Ако ползваш обикновената - ризкуваш да ти отлепи листа от стената...


Аз бих направил дупчици примерно през 20 см.

Пълня, докато се покаже от съседните дупки и се местя през една...
Pooh - майстор
torbalan написа:
Слагаш листа, дупчиш двата листа там, където ще бъдат винтовете, със свредло с диаметър равен на диаметъра на винтовете, които ще ползваш...
Сваляш листа, разпробиваш във вече направените отвори с диаметър такъв, че да вкараш дюбелите, поставяш дубелите, връщаш картона на мястото му и го хващаш във вече поставените дюбели...
Не мислех да се намесвам в ... меко казано несериозна тема, но съветите ти ме провокираха.
Това което предлагаш се съмнявам някой, някъде да го е правил - най-малкото защото е трудоемко и противоречи на всякаква технология. НИКОГА и НИКЪДЕ не се "дюбелира" гипсокартон, при лепене! Дай за по-сигурно и плочките в банята да ги хващаме с по едно-две дюбелчета ... :wink:
torbalan - Дървен философ
Pooh написа:
...Не мислех да се намесвам в ... меко казано несериозна тема, но съветите ти ме провокираха.
Това което предлагаш се съмнявам някой, някъде да го е правил - най-малкото защото е трудоемко и противоречи на всякаква технология. НИКОГА и НИКЪДЕ не се "дюбелира" гипсокартон, при лепене! Дай за по-сигурно и плочките в банята да ги хващаме с по едно-две дюбелчета ... :wink:
Не го предлагам за по-сигурно.

По принцип не харесвам технологията с лепенето, защото картон на един пласт си е много гадно...

Предлагам го за да се хване втори лист. Като няма конструкция, как по друг начин да го хванеш?

Идеята е екзотична, не съм я пробвал естествено, но не е невъзможна... И ако противоречи на нещо е само на стандартните технологии за лепене на картон...

Когато картона е на един пласт - наистина адски гадно резонира... Втория пласт картон доста променя усещането...

Както вече стана ясно - варианта с втори пласт картон отпада... :)

За трудоемко - трудоем ко е, но като става дума за една стена - не е чак толкоз страшно...

Тема "Ехо от гипсокартон на лепене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: