Монтаж, топло и звукоизолации.
Здравейте,
става дума за 90 кв.м. апартамент ново строителство 5-ти етаж краен апартамент (3-ри външни стени) от 10 етажа.
Отвън има изолация 5см стеропор (незнам каква марка е, бил с висока плътност), стените са смесени бетон (противоземетръсни шайби) и тухла 25 см.
Стените са измазани отвътре, PVC дограма Etem двуслоен пакет 4-ри сезона.
Смятам да направя вътрешна шумо и топлоизолация на външните за апартамента стени и на тавана.
Мисля да сложа Knauf каменна вата KR SK или KR L 5см, незнам дали да слагам пароизолация и каква LDS 200 или LDS 35 и отгоре гипс картон.
Моля споделете мнението си за тази конфигурация, притеснява ме появата на влага или мухал.
Благодаря предварително.
ni1986 - напреднал
При 5 см вата надали ще имаш проблеми с конденза в стената и без пароизолация, въпроса е че ако сложиш повечко вероятността е голяма. В момента те ''спасява'' външната изолация. Ако съм на твое място бих сложил някаква парорегулиращата мембрана.
Би ли ми посочил такава парорегулираща мембрана, а също знаещ ли дали 5 см каменна вата в случая са достатъчни.
В първия пост забравих да спомена външните стени са юг, запад и север, като западната е най-дълга.

Тема "Търся съвет за вътрешна шумо и топлоизолация на външни стени на ново строителство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: