Монтаж, топло и звукоизолации.
Здравейте Колеги,
новият ми апартамен ми идва малко тесен и се налага да се изкара кухнята на терсата.

За целта около пвц дограмата, ще бъдат изградени от итонг две стени от по 80см и щурц над нея. Ще се прережи и снижи старият парапет изграден от метал и цимент. За да се изолира метала и предотврати възникването на термомост ще бъде положен фибран. Направих схема за да го онагледя след някои консултации:
Изображение

Блока е монолитен със западно изложение, апартамента е вътрешен, тепърва ще се изолира. Прочетох няколко подобни теми по въпроса, но като говорих и с някои мои познати възникнаха някои въпроси:

1. Споменаха ми, че както и да се замаже след това, шпакловката върху тези външни стени и парапета ще се напука и налюпи неминуемо след време. Препоръчаха ми за да го избегна, да се пусне дограмата по цялата дължина, но това не ми допада особено. Звучи ми доста пресилено, но може и да греша. Има ли такова нещо и може ли да се избегне със съвременните материали?

2. Към момента как седи въпроса от законова гледна точка? Кога ще влиза закона забраняващ поставянето на дограми по балконите? Трябва ли да искам съгласието на останалите живущи във входа при положение, че има и други преобразувани тераси?

3. Трябва ли задължително да помисля за вътрешна изолация и каква, за да не възниква мухал след това? Там ще бъдат плътно монтирани кухненски шкафове затова и стените няма да се вентилират много добре въпреки аспиратора. Колко дебел трябва да е еталбонд-а положен под перваза?

4. Нещо по специално преди монтажа на дограмата? Колко трябва да се остави аванс за запълване с монтажна пяна? Разбрах, че трябва да има трупчета от долу за дюбели и да не се разчита много на пяната.

5. Ако реша да монтирам външни ролетни щори трябва заедно с монтажа на дограмата ли да става или може и след време. Не съм живял на това място и не мога да преценя дали ще ми е необходима.

6. Колко висок щурц е препоръчително да се остави? Трябва ли да има козирка от горе? Може ли да се монтира мраморен перваз, а не стандартните пвц и алуминиеви? За какви други подводни камъни да внимавам? Какви материали бихте ми препоръчали да ползвам за зидане и замазване?

Надявам се не съм дублирал съществуващи теми, но като че ли не намерих точните отговори на моите въпроси.
Благодаря Ви предварително! :partyman:

Тема "Преобразуване на тераса в кухня и изграждане на външни стени и парапет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: