Монтаж, топло и звукоизолации.
cbfinvent7 - помощник
Здравейте, знам че е дискутирано но искам да получа още мнения.
Имам доста шумени съседи над мен, и искам да направя изолация на тавана:
Спрял съм се на вариант окачен таван с каменна вата и евентуално битумна мембрана понеже съседа обича в 1.30 през ноща да скача по пода или хвърля нещо или кой знае какво...

Въпросите ми са, какви са вашите впечатления?
Каква изолация да очаквам? (понеже в момента вечер съвсем спокойно разбирам какво говори без да се напрягам)
Доколко си струва да слагам и битумната мембрана? Разбрах, че тя е за "ударни" шумове въпроса е има ли смисъл?
Другото което е, каква да е плътността на каменната вата? Аз мислех да сложа нещо от 70-100 КГ/М3 но има ли смисъл или и 50 КГ/М3 ще е достатъчно?


Като цяло изкажете мнение и евентуално препоръчайте фирма за София ако знаете.

мерси
djpatzo - специалист
cbfinvent7 написа:
Здравейте, знам че е дискутирано но искам да получа още мнения.
Имам доста шумени съседи над мен, и искам да направя изолация на тавана:
Спрял съм се на вариант окачен таван с каменна вата и евентуално битумна мембрана понеже съседа обича в 1.30 през ноща да скача по пода или хвърля нещо или кой знае какво...

Въпросите ми са, какви са вашите впечатления?
Каква изолация да очаквам? (понеже в момента вечер съвсем спокойно разбирам какво говори без да се напрягам)
Доколко си струва да слагам и битумната мембрана? Разбрах, че тя е за "ударни" шумове въпроса е има ли смисъл?
Другото което е, каква да е плътността на каменната вата? Аз мислех да сложа нещо от 70-100 КГ/М3 но има ли смисъл или и 50 КГ/М3 ще е достатъчно?


Като цяло изкажете мнение и евентуално препоръчайте фирма за София ако знаете.

мерси
Ако си в панелен блок - "Много мъка има по тоя свят, Боже!" :)

Тема "Шумоизолация на Таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: