• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
ulieliadi - специалист
И кво да си я откара в кухнята ли [-X
Иначе в рамка от уд-та се вкарват скопчени цд-та през 20 см и се затваря двустранно с ГК. Дебелина 5.5см, здравина - задоволителна.С плочка и лепило към 7 см :roll:
boqnkov - специалист
Там съм предвидил местата за тези два уреда, именно защото цялото помещение по принцип ще е сухо. Душ зоната е в следващото отделение и то ще е отделено със стъклена врата. Няма ли уд профили с дебелина 2 3 см. То ако е само с параван, може и някакъв шкаф направо да обмисля. Всичко това го мисля, защото жената като мие тоалетната ще се мокри до нея и не знам това как ще се отрази на шкафа.
infomar
Защо не помислиш за монтаж на две плоскости, залепени една с друга и закрепени на пода и тавана. Без скара и др. Директно лепиш после плочките за тях. Няма огъване или изкривяване по тях, не е като гипсокартона.


AQUAPANEL® циментова плоскост Outdoor 1200/2400/12,5 - 2.88 м2
стабилна и дълготрайна структура от портланд цимент армиран от двете страни;


http://baumarket.bg/product/knauf-aquap ... _ploskost/
Hoвoceлckи - майстор
torbalan написа:
По-тънко само ако си отлееш панелче 3 см. от цимент и пясък с арматура и върху него плочките. Ама като технология ми е трудно да си го представя.
Всъщност е много лесно: рамка със съответните размери от летвички с дебелина 30/30 положена на хоризонтална повърхност (добре е отдолу да се сложи найлон). Материала - цимент и мозайка (1/1). Обезателно арматура (ø4 или 5). Добро трамбоване! Съответно през летвите могат да се пробият отвори, през които да стърчат "шипове" за последващия монтаж. Някога изливахме мивки с плотове намясто, а дебелината на стеничките - 4-5см.
boqnkov - специалист
Добре. Благодаря за отговорите. Варианта с готовите плоскости ми се вижда леко скъп вариант. А варианта с итонг 5см. и 1см лепило и плочки, от вътрешна страна 5мм някаква мазилка отвътре (общо 6,5) ? А като цяло какво ви е мнението за вкарването на пералнята и сушилнята в такова "отделение"?
  • 1
  • 2

Тема "Тънка преградна стена в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: