• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
boqnkov - специалист
Здравейте, колеги! Банята в момента е на вароциментова мазилка и няма нищо монтирано, дори и замазка няма още. Иска ми се да отделя пералнята и сушилнята с някаква преграда от тоалетната чиния, за да може спокойно да се мие и чисти там. Въпроса е че искам стената да е максимално тънка, защото мястото е малко. Там където искам да е преградата съм оцветил в червено. Отпред (зелено) си представям бели врати пред пералнята и сушилнята. Вътре в нишата не смятам да слагам плочки, а само по външната част на преградната стена. Може би един ревизьонен отвор в преградната стена от който ще имам достъп до контактите и крана за чистата вода зад уредите. Какво изпълнение ще ми препоръчате?

Прикачен файл

Untitled1.jpg
Untitled1.jpg (33 KиБ) Видяна 8527 пъти
torbalan - Дървен философ
5 см. много ли ти е за тази стена?
boqnkov - специалист
Vlado, тези решения са супер, но искам върху стената да може да се залепят плочки и да е плътно до долу. Мислите ли, че ще стане с картон без конструкция? 5см заедно с плочките горе долу ми е максимума. По колко см да предвидя м/у уредите и стените (по 5см от страна)?
VLADO66 - майстор
Обади се и питай. предполагам че няма да има проблем да е до долу.Обществените тоалетни се правят с разстояние за да се мие по-лесно.
torbalan - Дървен философ
Без конструкция няма да стане.

Мина ми през ум да вкараш два пласта картон в рамка от UD-та, но няма как да се хванат стабилно и ще танцуват.

Върху рамка от UD-та, ако сложиш картон се получават 5 см. Но с плочките ще отиде към 8 някъде.
boqnkov - специалист
С лепене на 3 листа от картон и да се получи дебелина около 3 - 3,5 см и този "сандвич" хванат с планки за пода, тавана и стената? От към нишата си остава "картон" - влагоустойчив, а от страната на тоалетната чиния си го обличам с плочки. Така според вас ще стане ли?
torbalan - Дървен философ
Ще танцува. Няма да стане. Картона е еластичен. Трябва нещо да го крепи във вертикала.

Конструкция от UD-та само премерно през 20 - 30 см. както е най-удобно и върху тях един пласт картон и плочки...

Ще стане към 8 см.

По-тънко само ако си отлееш панелче 3 см. от цимент и пясък с арматура и върху него плочките.
Ама като технология ми е трудно да си го представя.

Защо си против паравана? Не е лошо решение за тесни пространтсва?
Чираче - майстор
Предлагам решение в два варианта:
1. Купуваш термопанел с необходимите размери по височина и ширина с дебелина 40 мм. Закрепва се по подходяш начин, и от външната страна лепиш плочки със силикон.
2. Правиш рамка с необходимите размери от винкел Г40. Вътре заваряваш мрежа 20/20 с диаметър на тела поне Ф5. Върху основа от плоскост ОСБ отливаш бетон Б20. След 20-25 дни закрепваш тая плоскост на място. От вътрешната страна гипсова шпакловка, от външната плочки.

Успех!
p.v.x - майстор
А аз предлагам , тази пералня и сушилня , да си намери друго , различно от мокрото помещение място. :)
:rock:
  • 1
  • 2

Тема "Тънка преградна стена в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: