Монтаж, топло и звукоизолации.
jabata - специалист
Здравейте, имам следната чуденка, кое е по-добре гипскартона да се монтира директно на OSB--то или да се монтира на предстенна обшивка, става въпрос за дървена ко0нструкция която е с OSB отвътре. Ясно е че майстора ще ми каже че трябва да е на предстенна обшивка за да има повече работа за него, и на мене да ми е по-скъпо. Но въпроса е има ли смисъл от това. Ако е директно на OSB, има ли опасност от напукване след време при улягане на дървената конструкция? Също така това с напукването няма ли да се елиминира ако се сложат 2 листа. Въпроса че може да се сложи вата, не го коментирам, защото и без това в конструкцията има 10см. мин. вата и отвън каменна вата за изолация.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
А защо му е изобщо на OSB гипскартон? Грунд, мрежа и шпакловка.
burkov - специалист
Не ли кофти за osb-то? Шпакловката си е мокър процес, дали няма да го прецака?

Просто се чудя, не е мнение или констатация.
Chefo77 - майстор
А грунда за какво е според теб :)
torbalan - Дървен философ
За какво му е мокър процес, след като останалото е сухо строителство.

Аз съм за картона.

Конструкцията, на която е хванато ОСБ-то, през 60 см. ли е?

Ако да - пердаши директно в нея с по-дълги винтове без допълнителна конструкция за картона.

Втория пласт се слага така, че да се разминат фугите...

Успех! :)
Chefo77 - майстор
И да не е през 60 см, ако е достатъчно здраво захванато, са му достатъчни 25 милиметрови рапиди с едра стъпка и е готов. Може за повече сигурност и да го залепи - с пяна за изолации, макар да не виждам смисъл.
jabata - специалист
Ами разстоянието между гредите е 60см. А OSB то е 14, така че аз не виждам проблеми да се захване директно на него. И аз за това се замислих да се сложи директно на OSB-то.

Иначе може и с грунд, мрежа и шпакловка. Но изисква повече време за съхнене.

Благодаря ви за отговорите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Същото време за съхнене иска. Водата в шпакловката не е механично прибавена. Тя свързана вода. Също както и във фугата на картона :lol:
kozl - майстор
Ако стените са прави с OSB-то, хващай картона за тях. Ако не - на конструкция за предстенна обшивка.
torbalan - Дървен философ
jabata написа:
Ами разстоянието между гредите е 60см. А OSB то е 14, така че аз не виждам проблеми да се захване директно на него. И аз за това се замислих да се сложи директно на OSB-то.

Иначе може и с грунд, мрежа и шпакловка. Но изисква повече време за съхнене.

Благодаря ви за отговорите.
Така и предполагах... Пердаши с по-дълги винтове през ОСБ-то в конструкцията, че да ти е мирна главата...
И два пласта картон. Ще стане екстра! :)

Изображение

Ако се наложи после да дупчеш за дюбели - тези държат доста здраво. Има ги във вариант 65мм, което те устройва (25 + 25 + 14 = 64).

Тема "Гипскартон директно на OSB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: