Монтаж, топло и звукоизолации.
Skip_01 - помощник
Hoвoceлckи написа:
Ами ако чете тук и майстора ти :-D
..... :partyman:
Ами да чете, няма лошо.
Ако аз не обяснявам правилно, нека се включи.

И не му вменявам вина, ... той ми каза, че според него проблема е, че неправилно е поставил мрежата.

А за климатиците - казхме да боядиса първо стените на които са климатиците, за да ги пуснем и да изсъхне по-бързо.
Ако е имало опасност от проблем, предполагам че щеше да каже да не ги пускаме.
muhala - майстор
Skip_01 написа:
... Сложих нова ел. инсталация, вкл. и правихме заземяване, дефектно-токова защита и т.н....
Малко встрани от темата, но.... Заземяването вързано ли е към нулата в таблото ?
Много важен въпрос, защото ако подобни майстори са ти правили и инсталацията има голям шанс да те убие тока след време...
Skip_01 - помощник
Пепел ти на езика ... :o
Копаха трап в двора.
Общото табло е заземено. Набиваха някакъв кол. Мериха нещо.
От апартаментното табло вървят навсякъде по 3 проводника.
Преди да кажат, че са готови - извадиха накакъв уред, гледаха стойности, май от уреда задейставаха ДТЗ че да сработят. Едни параметри били за баня, мокро помещение и кухня, други - за останалите стаи. Нещо за милиампери и милисекунди си говореха ...
Ако искаме контактите от една стая да станат защитени като банята - оставиха описание какво да се прави по ап.табло ... от квалифициран техник де. А може и само някаква схема да е било.

Засега няма проблеми с тока, надявам се скоро да пиша от там ... и дано не е за проблеми с ремонта ... #-o
nikolov333 - майстор
Тези микропукнатини нямат скриване..прешпакловаха едната стена у нас с подобни пукнатини за да ги скрият..първо с мрежа и теракол с фибри. после със сатен и шитрок и пак се появиха микропукнатини на същите места, може би малко по-незабележими, но не по-малко от преди. При мен си ги имаше на мазилката която беше стара, но при тебе не е от това..по-скоро е свързано със съхненето, понеже няма,къде да попива влагата от материала..
infomar
Ти на зор ли си да влизащ вътре да живееш сега или до месец - два...?

Ако не си на зор, върши си другите неща а шпакловката и крайното боядисване остави за по-нататък. Колкото и да нагряваш с климатиците, няма да изсушиш всичко за късо време, както трябва. Знам го от личен опит, не, че не помага Ако мислиш, че е изсъхнало без да викаш майстора запълни/шпакловай пукнатините с подходящ материал, след седмица - повтори отново и пак след седмица. Когато вече не се показват нови, тогава го викни за да си довърши работата както трябва. За добро изсъхване без остатъчни напрежения са ми казвали, че са необходими поне 3-4 месеца - знам, че е неприятно.
Мрежа съм слагал всякак си - две кюфтета от горе, залепям за тях мрежата, пускам я на долу и махам с материала по нея - проблем никакъв, затова от личен опит знам, че както и да я положиш няма проблем.
Шпакловането не е трудно - пробвай и без да бързаш и с малко попържане ще стане.
А може проблемът е че си ползвал "теракол", по време на изсъхване той ще има различно температурно разширение в сравнение с гипса... паропропускливостта май им са различни :?
chapara - майстор
И влагата ще си седи винаги в точката на оросяване :-D :lol: , съхнене няма да има, влагата се е събрала зад така наречената топлоизолация :-D Отвори някъде ниско до пода до тухла и ще се убедиш. Винаги въздушната влага ще прониква там и накрая ще се появи мухъл. По рано казах че е грешен подхода, ама.... Свалял съм такава изолация, жалко че нямам снимки :roll: успех с шпакловката :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Това съм го чувал и друг път. Не споря. Нямам идея какво и как точно е правено. С такава (вътрешна) изолация съм от петнайсетина години. Нямам никакви проблеми! Да уточня все пак - лепилото е нанасяно плътно, на гребен, върху добра, стара мазилка. Правено е без никакво бързане, лятос. Изобщо по този начин - основно поради финансови ограничения. При този ремонт определено няма такива и правилното е било - външна ТИ. Защо сте решили изобщо да е вътрешна? Евентуално е можело ГК на конструкция (само външни стени).
Skip_01 - помощник
Hoвoceлckи написа:
....
правилното е било - външна ТИ. Защо сте решили изобщо да е вътрешна? Евентуално е можело ГК на конструкция (само външни стени).
Първото намерение ни беше за външна 10 см изолация.
След като не постигнахме съгласие ссобствениците на долния етаж, които са собственици и на таванското пространство, за промяна на фасадата - остана варианта за вътрешна ТИ.
Обърнахме се към Austrotherm. Идваха на място и ни и предложиха за вътршна ТИ 3 см графитни изолационни плоскости. Три сантиметра ми се стори прекалено тънко за ТИ, но от Austrotherm казаха че е достатъчно.

Та затова минахме на вътрешна ТИ.

Сега остава въпроса - как да се избавим от тия пукнатини по възможно безболезнен начин. :?:
Ще преглътна забавяне още с месец или два. Проблем е, че дюшемето и всички врати са готови и хората дават зор да се монтират. Бях планирал да правим това, след като стените са готови ... ама се напукаха ... Явно ремонта ще се проточи, но поне да стане успешно ...
Hoвoceлckи - майстор
Добре де, ще слагате вратите накрая и ще кърпите покрай тях :? В същото време не можете да сложите найлон върху дюшемето при последващото прешпакловане.
muhala - майстор
Skip_01 написа:
Пепел ти на езика ... :o
Копаха трап в двора.
Общото табло е заземено. Набиваха някакъв кол. Мериха нещо.
От апартаментното табло вървят навсякъде по 3 проводника.
Преди да кажат, че са готови - извадиха накакъв уред, гледаха стойности, май от уреда задейставаха ДТЗ че да сработят. Едни параметри били за баня, мокро помещение и кухня, други - за останалите стаи. Нещо за милиампери и милисекунди си говореха ...
Ако искаме контактите от една стая да станат защитени като банята - оставиха описание какво да се прави по ап.табло ... от квалифициран техник де. А може и само някаква схема да е било.

Засега няма проблеми с тока, надявам се скоро да пиша от там ... и дано не е за проблеми с ремонта ... #-o
Значи имаш заземяване, предполагам са ти направили ТT инсталацията и са ти оставили кръгове без ДТЗ.
Обади се на електричара и го питай третия проводник от инсталацията дали отива направо в заземяването или е обединен със заземяването и входящата нула. Жизнено важно е за теб! Повярвай ми.

Заземителните уредби подлежат на контрол през определено време! И за това го питай!

:!: :!: :!:

Тема "Малки пукнатини след вътршна топлоизолация и шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: