Монтаж, топло и звукоизолации.
Skip_01 - помощник
Ето ги и снимките, доста са ...

https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 21B42C0E12
togo - специалист
Не съм специалист, но имах същия проблем.След полагане на вътрешна изолация и стандартните първи слой с мрежа и втори след това (вече не помня каква беше шпакловката), след няколко дни се появиха хоризонтални микропукнатини(хаотично)Извиках майстора и той искаше веднага да ги оправя с фибърната лента, но аз настоях да изчакаме още(чаках месец!!!) за да съм сигурен , че каквото има да се напуква , ще се напука.Наистина се появиха още малко пукнатини, които след шпакловане с фибърната лента се скриха , и то така , че изобщо не личи че е правено(аз не вярвах , че ще стане )Сигурен съм , че при мен станаха пукнатини , защото пуснах радиаторите в стаята за да изсъхне по-бързо.Замазката и шпакловката бяха супер тънки, така че не е от дебелината.
infomar
Мисля, че е най-добре ако изчакаш всичко да изсъхне много добре - докато спрат да се появяват нови пукнатини... и още малко. После направи шпакловка на една стена където има най-дълбоки и много пукнатини. Изчакай добре да изсъхне и огледай. Ако няма нови шпакловай и останалото, но ако трябва на два пъти тънко, не един път дебело на проблемните места.

Според мен (не съм специалист) проблемът се е появил от използване на неподходяща дебела шпакловка съпроводено с не изчакване на пълно изсъхване на вече положен слой и последващо яко подгряване за бързо съхнене.
Трябва обаче да подбереш подходяща шпакловка.
Аз на времето доста избирах, понеже се предлагат различни и се спрях на горе указаната. За нея пише, че е "силно еластична и устойчива на напуквания". Вече съм забравил, но предполагам, че и на други може да пише така, но аз оплакване от тази нямам. (не съм дистрибутор и нямам отношение към пласмента и).

Бих очаквал много и дребни пукнатини а виждам малко но дълбоки. Добре е някой професионалист да изясни проблемът :?
https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 14&o=OneUp


Инак чудесно си направил жилището. Много ми харесва. Всичко ще се оправи не се притеснявай.
Hoвoceлckи - майстор
Бих казал послушай togo. Нали казват: "... питай патило".
Искам да попитам за мене си, щото нещо не ми стига фантазията. Може ли да се каже, че това е все едно "напречен разрез" на такава пукнатина? Изглежда като да е през ТИ, та чак да самата тухла? Ако не е, загледай (снимай) точно в отвора за някоя врата дето свършва някоя пукнатина - колко е дълбока.
Прикачен файл:
пукнатина.jpg
Skip_01 - помощник
Ето снимка
https://imageshack.com/i/pngeQG9Sj

Пукнатината се вижда че преминава през слоя на горната мрежа и продължава надолу към втората мрежа, която е в първата шпакловка след стиропора.

Сега съм оставил навсякъде добре да изсъхне, преди да правя каквото и да е. Образуването на нови пукнатини почти спря, но явно му трябва още време.
От около седмица съм оставил 2 климатика да работят, настроени на 25*С ... да топлят и изсушават въздуха.
Вероятно не е трябвало да ги пускам въобще, ... но имаше няколко пукнатини още преди да ги сложа на стената и майстора не държеше да ги видя ... Сега си обяснявам защо слагаше фибърна лента и шпакловаше върху вече шпаклованото.

При следващото отиване до къщата ще разчопля повече и ще направя снимка на нещо като разрез на цепнатината и да видя дали стига до стиропора.
Благодаря.

ПП/ Ето още една снимка, дано може да се разбере нещо повече от нея.
https://imageshack.com/i/pm08Xitmj
Skip_01 - помощник
Има развитие по темата.
Исках да запозная майстора, че отварянето на нови пукнатини намаля. Но при всяко следващо ходене до къщата виждам нови, макар и доста по-малко.И да го питам, дали това се дължи на остатъчната влага в долните слоеве ... и още колко трябва да се изчака.

Обаче той ме изненада с предложението да оправи проблема до преди Коледа, като мине всички стени и тавани с Фуген Фюлер ... боядисва и предава обекта.

Каза, че причината за напукването е, че е започнал полагането на шпакловката като първо е опънал мрежата върху стената и започнал да нанася шпакловка върху мрежата ... а трябвало да има шпакловка и под нея.
Последна промяна от Skip_01 на пон дек 12, 2016 7:57 pm, променено общо 1 път.
infomar
Skip_01 написа:
.............

Каза, че причината за напукването е, че е започнал полагането на шпакловката като първо е опънал мрежата върху стената и започнал да нанася шпакловката върху мрежата ...

Извинявай, но за мен това са пълни глупости и фантасмагории.


Щом вината е в него, да си поема всички заходи по оправянето.
Skip_01 - помощник
Hoвoceлckи написа:
Трай си и да действа.

Да, ама майсторите не помагате ... :rolleyes:
Hoвoceлckи - майстор
Ами ако чете тук и майстора ти :-D На мен ми се струва, че с форсиране на сушенето е станала белята. При това положение не е редно да се вменява вина на майстора. Явно и на него това му се случва за първи път и е ползвал жокер "обади се на приятел". Ментора му е казал ... че е допуснал грешка. И на мен не ми звучи логично като на infomar. Просто става по-лесно като си дръпнал една ръка теракол, с шпаклата само да притиснеш леко мрежата в него. Това е от мен :partyman:

Тема "Малки пукнатини след вътршна топлоизолация и шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: