Монтаж, топло и звукоизолации.
null - специалист
Четох статията http://www.napravisam.bg/index.php?id=visuals&sid=33, после и темата на leonardo_vd http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1420
Та бих искал да попитам отново за предимства и недостатъците на двете конструкции.
Целта при мен е да се прегради една стая 2.60м с врата и дебелина на стената около 10см.
От едната страна на стената ще се слагат кухненски шкафове.
Ако може някой да обясни особености при двата вида стени свързани с поставянето на шкафовете.
Osiris - специалист
и на двата вида стена може да монтираш шкафове в случая с гипсокартона носеща ти е металната конструкция а при газобетона има специални дюбели :?
null - специалист
Osiris написа:
и на двата вида стена може да монтираш шкафове в случая с гипсокартона носеща ти е металната конструкция а при газобетона има специални дюбели :?
Искаш да кажеш, че няма нужда от допълнително заздравяване на контрукцията и че ако хвана шкафовете в CW профилите не трябва да имам проблеми?
Става дума за кухненски шкафове - жената ги пълни колкото събират
Osiris - специалист
ее там където са шкафовете може да се направи по здрава конструкция за да може да носи товара :? конструкцията на гипскартона може да е както метална така и дървена та не разчитай много на профилите а сложи и дървени или метални греди :?
null - специалист
А ако направя стената от ИТОНГ 10см ще трябва ли да "заякчавам" конструкцията допълнително или само на дюбели ще стане?
Osiris - специалист
има специални пластмастови дюбели приличат на макарон държат много здраво и мисла че с тях нама да имаш проблеми но сложи по 4 на всеки шкаф :? от друга стана като поставиш дюбелите навиваш по един винт в средата зада не загубиш отвора и шпакловаш с теракол ще стане още по зраво :?
bisplus - специалист
Ако кухнята има "гръб" то долнота част на горните шкафове ляга върху него и той понася голямата тежест...за това не е необходимо чак толкова здрави дюбели. За завиване в итонга пожеш да си вземеш направо вентове за дърво..например 6 или 8 по 60 и направо ги навиваш с винтоверта(гаранция ти давам, че няма да мръдне). Надявам се , че съм ти помогнал и си ме разбрал! :)
Osiris - специалист
преди време така пробвах да завинтя скарата на ламперията в къщи
после ламперията си слезе с носещата скара а стената ми е точно итонг шпаклована с теракол :?
а и дюбелите мисля че бяха по 0,35 лева парчето
нама да се оскъпи много но не се рискува
stambe78 - помощник
моите кухненски шкафове съм ги сложил върху гк с конструкция и не са мръднали .Само за ако искаш да подсилиш конструкцията можеш да сложиш допълнително окачвачи в горната и долната част където ляга шкафа.Може и в СДто до завиеш срапидки дървена литва и ако запомниш къде е летвата лесно след това с винт за дърво закачаш шкафа и за СДто и дървото
Тани - модератор
stambe78 написа:
моите кухненски шкафове съм ги сложил върху гк с конструкция и не са мръднали .Само за ако искаш да подсилиш конструкцията можеш да сложиш допълнително окачвачи в горната и долната част където ляга шкафа.Може и в СДто до завиеш срапидки дървена литва и ако запомниш къде е летвата лесно след това с винт за дърво закачаш шкафа и за СДто и дървото

Приятелю, неюо бъркаш понятията - става въпрос за ПРЕГРАДНА стена! Няма CD-та

Тема "отново за гипскартона и итонга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: