Монтаж, топло и звукоизолации.
andy_forresite - майстор
Понеже обитавам жилище 100 кв.м. с топлозагуби като за 1000, реших да залепя EPS на тавана и да изградя предстенна обшивка от гипсокартон в една от стаите. Отнякъде трябва да се почне. С какво да обработя ъгъла между стената и тавана - каква мрежа или хартиена лента и с какъв материал?
preslav - майстор
andy_forresite написа:
Понеже обитавам жилище 100 кв.м. с топлозагуби като за 1000, реших да залепя EPS на тавана и да изградя предстенна обшивка от гипсокартон в една от стаите. Отнякъде трябва да се почне. С какво да обработя ъгъла между стената и тавана - каква мрежа или хартиена лента и с какъв материал?
А защо се спря на EPS за тавана?
andy_forresite - майстор
Защо се спрях на стиропорен таван ли... Защото всичко е остаряло, таванът е гредоред, много крив и с недостатъчна височина за изправяне с ГК. Колкото можах го изправих с платната, лепени "на кюфтета". Някъде съм слагал с 1 см по-тънка плоскост, защото е ама много разкривен от годините.
Имам стъклофибърна мрежа, мрежичка за фугите на ГК и някаква влакнеста мрежа пак за фуги на гипсокартон. От мазилата имам фугенфюлер, термофлекс, някакво гипсово лепило мисля на ригипс и малко лепило-шпакловъчна за ЕПС на Деко.

Стиропореният ъгъл същия ли е като первазите, с които се обкантва по краищата след налепване на онези тънки декоративни плочи ЕПС? Корниз от стиропор, така ли?

Тема "С какво се обработва ъгълът между стена от ГК и таван с EPS плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: