Монтаж, топло и звукоизолации.
Whiskey - специалист
Здравейте колеги,

Имам следната ситуация:

Изображение

На това място трябва да се изгради врата, като пространството над нея да се затвори с гипсокартон. В момента ширината е твърде голяма за моите цели и ми се иска от двете страни да направя своеобразни "ръбчета" от по 6-7 см, за които да се хваща бъдещата каса на вратата. Как е най-удачно да се изпълни подобно нещо? UA профили, CW или пък някаква комбинация?

Друго, което се сещам, е тези неща да се иззидат от итонг, като евентуално ги анкерирам за страничните панели? В такъв случай как ще направя щурца?
wanderer - специалист
аз бих предпочел в случая итонг прет ГК. продават различни видове щурцове. съобрази ширината на бъдещата врата така, че да имаш достатъчно място и за страничнте первази.
muhala - майстор
Не се занимавай с картони и кашони. Направи го с итонг. Аз така стесних отворите на вратите на банята и тоалетната.
Слагай по 5см итонг от двете страни, на всеки ред хвани итонга в стената с планка или с по едно желязо. На желаната височина сложи един щурц и продължи с итонга. После шпакловай с гипсово лепило и мрежа за топлоизолация. Няма да мръдне.

Ето аз какво направих.
ИзображениеИзображениеИзображение
EDI - майстор
Даже няма нужда да го хваща за стената с крепеж.ИТОНГ-а и според мен е по-добрия вариант.
chapara - майстор
EDI написа:
Даже няма нужда да го хваща за стената с крепеж.ИТОНГ-а и според мен е по-добрия вариант.
+1
lov - майстор
Ако вратата ти ще дървена лепиш итонг. Но ако е ПВЦ или алуминий майсторите си имат такъв правоъгълен профил който се скопчава с дограмата и касата става по дебела. Относно щурца от горе. Не се занимавай да го правиш с картони и тем подобни. От лашкането на вратата все ще пука. Показвал съм но не помня в кой форум как го правят хората извън България. Касата е до сами тавана а това което е над самата врата е само табла. Кеф ти пълнеж с термо панел кеф ти стъкло или стъклопакет. Това си е стандарт при тях от време оно. И се изпълява и на дървени врати по същия начин.
Whiskey - специалист
Благодарности за насоките. Наистина се убеждавам, че използването на итонг е по-удобния, сигурен и не на последно място евтин вариант.

Ще използвам темата за още едно питане. Искам в банята да изградя една преградна стеничка отново от итонг, чиято цел е да раздели душ кабината от мивката. Стената ще е дълга 75 см, дебелина 10 см и височина 2.6 м, като цялата ще бъде облицована с гранитогрес. Въпросът е има ли такава стена нужда от някакво укрепване, за да не се разпадне при лек страничен натиск.
Здравейте! Стесняването на врата на пръв поглед изглежда елементарно, но трябва да се спазват някои правила. За такива ремонтни работи YTONG е изключително подходящ материал. Трябва да се използват блокове YTONG MASSIV и новоизпълнената зидария да се анкерира надеждно към съществуващата. Ако се свържете с нас и ни разкажете повече за Вашия случай, ще получите по-изчерпателни указания за работа - 0888 287 369, инж. Бойко Пенев.

Тема "Стесняване на врата и затваряне на обем с гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: