• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
NeLyTka - напреднал
Здравейте,
Когато не ви занимавам да ми подсказвате с какво да си сглобя шкафа за аквариум (някои може би ме помнят), си блъскам главата с други идейки :)

Искам да ви попитам какъв е най-евтиния вариант за преграждане на помещение ? Тъй като става въпрос за квартира, която искам
леко да преустроя, а в последствие да не оставям следи след себе си (в случай на изнасяне). Не е важно да е шумо или топлоизолираща,
а само да има възможност за поставяне на врата. Идеята е да се обособи още една стая, в която да се спи, а не леглото да е видимо от хола.
Има ли някакви варианти, в които мога да се вместя до 250 – 300 лева с врата? Може плъзгаща, шперплатова.
Идеята е решението да е максимално бюджетно, че даже и тия кинти ми се виждат много и да не разбивам прекалено много. :)
Стената ще висока, колкото са стандартните помещения, мисля 2,60, а широчината ще е около 2 метра.
iliya_i - майстор
Перде /завеса/. Плътно. Може и втора употреба. :partyman:
NeLyTka - напреднал
Мислиш ли, че не ми е хрумвало, но идеята е, че искам да е отделено със стена от нещо, а не да се клати.
Искам да има някаква интимност, ако в хола има хора да съм отделена от тях.
Моля ви, темата не е закачка, просто търся най-бюджетния вариант.
shotik - майстор
NeLyTka написа:
Мислиш ли, че не ми е хрумвало, но идеята е, че искам да е отделено със стена от нещо, а не да се клати.
Искам да има някаква интимност, ако в хола има хора да съм отделена от тях.
Моля ви, темата не е закачка, просто търся най-бюджетния вариант.

С гредички 5 х 5 см или 6 х 6 см профил правиш рамка ,която заклинваш с клинове към под таван и стени. Между две вертикални от тях оставяш място за две ширини на врата. Намират се врати за подаряване, плътни, взимаш комплект за плъзгаща врата и монтираш. След това с плоскости/OSB / затваряш от двете страни .
Аз така съм направил и вече пет години хол го разделих за спалня и кухня, но при мен през гредите има захванати дълги рапидни болтове в стената.

Рамката трябва да я съобразиш с мястото и да има и хоризонтални ребра за окачване на вратата и съединяване на плоскостите.
Дали ще го оставиш така или боядисаш ,а може и тапети да се залепят, то е по твой вкус.
Снимки и да направя , няма да се разбере, защото са сложени гардероб и други мебели и закриват преградната стена .
NeLyTka - напреднал
Има ли майстор , който може да ми направи такъв тип стена? Устройва ме перфектно :)
chapara - майстор
Ееее :lol: , ти сега в бюджета 250-300 лв. вкара и майстора, и транспорта, и матерялите, ииии.... :-D
NeLyTka - напреднал
Ох, в твоя неадекватен дух на писаница, мое да “вкарам” - транспорта от мене ;) имам комби и ремарке. Айде, щом това ти е основното в живота ;)
Chefo77 - майстор
Само вратата, ако е алуминий, е над 200 лева с монтажа.
Да се направи някаква стена от ПДЧ плоскости, хванати с планки за където може, а вратата е с плъзгане от гардероб, също е някакъв вариант. Но не мисля, че ще сте доволни от резултата и изолация на интимността :(
chapara - майстор
NeLyTka написа:
Айде, щом това ти е основното в живота ;)
Това ми е най-малкото в живота, особено в този момент. Просто разсъждавам на глас , ако има кой да ме чуе :-D
Pooh - майстор
NeLyTka написа:
Има ли някакви варианти, в които мога да се вместя до 250 – 300 лева с врата?
Не.
  • 1
  • 2

Тема "Преградна стена- запитване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: