• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
a.iliev - специалист
нед юли 08, 2018 9:18 ama.iliev написа:
съб юли 07, 2018 2:09 pmturbocharged написа:
Струва си да потърсиш оферти и от други места. От ламинирано ПДЧ ще е доста по-евтино и пак ще е по-добре от гипсокартон.

За издържането даже елементарна кутия от единичен гипсокартон ще го носи без проблем. Подовото няма какво да го съобразяваш с тази стена и мебелите. То си върви навсякъде.
Не трябва ли профилите да се закачат за пода? Мен това ме притеснява да не пробият тръбите..
Намерил ли си стойка за закрепване за стена? Тези телевизори са 4-5 мм дебели и се понасят обикновенно само с оригиналната стойка на производителя. Която хич не е 50-60 лв.
Стойката си е стандартна. Естествено, че няма да купя възможно най-евтината :)
Прочети в нета на каква височина се монтира телевизор. При 65” ще трябва да го монтираш на около 60 см от пода.
Не мога да намеря информация за монтиране на определена височина, може ли линк?
Клоня повече към гипсокартона, тъй като искам да направя продължение на стената. По този начин, преградната стена ще бъде с по-малка дължина, понеже идеята ми е едните болтове да бъдат закачени за стената, а другата за гипсокартона. Дали ме разбрахте :D
turbocharged - специалист
Пробиването на тръбите не е желателно :). Отбележи ги на замазката. Снимки, мерки и т.н.
И аз не намирам свестни линкове на български, но височината на екрана се определя така.
Разположен на мястото от където ще гледаш телевизия отбелязваш мислено върху стената линията където ти се спира погледа. Там трябва да ти е средата на екрана.
https://goo.gl/images/mJSBQM
Може да се подравни и на долната 1/3 и на горната 1/3 от екрана, пак е комфортно да се гледа.
Димитър Димов - специалист
А защо изключваш варианта с тухлена стена? :?
a.iliev - специалист
Нищо не изключвам, търся варианти. Ако смяташ, че за моя случай е по-добре да бъде тухлена, мога да я направя тухлена..
Димитър Димов - специалист
Ако можеш да качиш и снимка на помещението,ще получиш много повече идеи,отколкото да гадаем кое е най-удачно в случая.
a.iliev - специалист
Утре ще ходя до апартамента, за да уточним нещата с ВиК-а и ще снимам.
jekasus - майстор
Изгради тази стена предварително(всички кабели също), после подово, замазката и деформационните шевове таман ще са на нужното място между плочките и паркета(ако гледаме проекта от снимката).
a.iliev - специалист
Да проекта от снимката е. Ама с какво да я изградя? С гипсокартон ще мога да прибера кабелите в него..
a.iliev - специалист
И да питам, има ли възможност да се изгражда стена от гипсокартон преди да се е направила замазката, за да избегна частта с притеснението за пробиване на тръбите за подово. Има ли възможност да се подуее или нещо да му стане на гипсокартнона?
  • 1
  • 2

Тема "Преградна стена за тв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: